MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj245
WczorajWczoraj2180
WszystkieWszystkie2821863

Dla Krwiodawców

Bazylikę rozświetla

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

W niedzielę 19 listopada 2017 roku ks. proboszcz kanonik Krzysztof Ambrożej z parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie gościł w bazylice mniejszej - w Sanktuarium Krzeszowskim wraz z chórem parafialnym "Cantate Deo".

Weiterlesen...

17-18 listopada 2017

W ramach trwających w Parafii pw. Narodzenia NMP w Lubaniu renowacji Misji Świętych, tamtejszą wspólnotę parafialną nawiedził wizerunek Matki Bożej Łaskawej. Przewodniczący naukom ks. dr Bogusław Wolański wspomniał słowa papieża Benedykta XVI, który miał powiedzieć, iż kiedy człowiek zamyka Bogu drzwi, ten otwiera okno, przez które słychać głos Matki. Takim oknem 100 lat temu była Fatima, zaś dla uczestników renowacji Misji Świętych w Lubaniu stała się obecność kopii Cudownej Ikony z Krzeszowa. 

Weiterlesen...

23 listopada br. odbyła się prapremiera 
najnowszej książki Krzysztofa Koziołka "Imię Pani".

Jest to kryminał retro osadzony w murach 
benedyktyńskiego opactwa w Krzeszowie.

Książka oczywiście dostępna w Obsłudze Pielgrzyma również telefonicznie.

Weiterlesen...

31 październik 2017

Za nami IV edycja Krzeszowskiej Nocy Wszystkich Świętych, skierowanej do tych wszystkich. którzy pragnęli z radością przeżyć Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Jak i przy poprzednich odsłonach, Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie nawiedziły rzesze świętych i błogosławionych.

Choć za nami smutne wydarzenia, które miały miejsce w niedzielę, to ten wieczór pełen był radości i nadziej, którą daje wiara w obcowanie świętych.

relacja niedziela.pl

Weiterlesen...

za czadrow24.pl

Dnia 19 października 2017 roku wykonano trzeci (ostatni) etap umiejscowienia odrestaurowanego pomnika św. Jana Nepomucena w sołectwie Czadrów.

Podczas pierwszego etapu przetransportowano i posadowiono na wykonanym wcześniej podłożu z betonu cokół postumentu. Dnia wczorajszego został przetransportowany postument, na którym dzisiaj została umieszczona figura św. Jana Nepomucena.

Weiterlesen...

9 listopada 2017 zakończono prace zabezpieczające na dachu krzeszowskiej bazyliki. Obecny stan zostanie do wiosny następnego roku kiedy to rozpoczną się prace remontowe polegające na pokryciu zniszczonej połaci dachu nową blachą miedzianą.

Na dzień dzisiejszy szacowane straty wynoszą kilkaset tysięcy złotych.

Weiterlesen...

Uroczysta Eucharystia, procesja maryjna i nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa to szczególny czas łaski Maryi, który 13 i 14 października br. przeżyli mieszkańcy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie.

Weiterlesen...

W tym tygodniu odbyły się ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze mające na celu podniesienie bezpieczeństwa bezcennych zabytków zgromadzonych w pocysterskim opactwie w Krzeszowie.

Weiterlesen...

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

Für den Touristen


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni