Znamy już rozstrzygnięcia dotyczące dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ochronę zabytków. Przychylność zyskały trzy wnioski spośród pięciu dotyczące krzeszowskiego założenia.

Kontynuowane będą prace przy konserwacji kolejnego przęsła w kościele pw. św. Józefa i znajdujących się na nim fresków Michała Willmanna. W tym roku ciąg dalszy będzie mała również wymiana pokrycia dachu na budynku klasztoru. Zaś w Krzeszówku rozpocznie się remont dachu kościoła pw. św. Wawrzyńca.

Czytaj więcej...

21 stycznia 2018

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica – to właśnie tymi słowami od dwudziestu sześciu lat pozdrawia się wielka, apostolska Rodzina Radia Maryja w różnych zakątkach naszej Ojczyzny i całego świata. Rodziny, która jest na służbie, wyjątkowej służbie – służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie i narodowi polskiemu. W tym szczególnym czasie, kiedy w polskiej tradycji  śpiewamy jeszcze kolędy, dzielimy się białym chlebem miłości i przebaczenia, składamy sobie życzenia, spotykamy się w tym świętym miejscu, chcąc doświadczyć tej wielkiej Miłości, która drzemie w naszych sercach. Chcemy stanąć ramię przy ramieniu, popatrzeć sobie w oczy i wczuć się w rytm bijących serc. W tej rodzinie, apostolskiej rodzinie Radia Maryja.”

Czytaj więcej...

Za nami rok 2017. 365 dni owocnych w ogrom wydarzeń, które miały miejsce w naszym życiu. Również w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie wiele się w tym czasie wydarzyło – razem uczestniczyliśmy w kolejnych pielgrzymkach: m.in. Żywego Różańca, Motocyklistów, Narodowych Sił Zbrojnych, Niepełnosprawnych oraz najważniejszym wydarzeniu naszego Sanktuarium czyli  15 sierpnia kiedy świętowaliśmy Wielki Odpust Krzeszowski.

Czytaj więcej...