MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj115
WczorajWczoraj1744
WszystkieWszystkie2488606

Dla Krwiodawców

Bazylikę rozświetla

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

30-31 maja 2017

Choć minęło już trochę czasu, chcemy dziś wspomnieć o wydarzeniu, które miało miejsce w poprzednim tygodniu. Otóż na zaproszenie księdza proboszcza, kopia Cudownej Ikony, gościła w Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu.

Czytaj więcej...

2-4 czerwca 2017

Minęło dokładnie 20 lat - dwie dekady od wizyty św. Jana Pawła II w Legnicy i koronacji Matki Bożej Łaskawej koronami papieskimi. 2 czerwca 1997 r. św. Jan Paweł II na lotnisku w Legnicy odprawił Mszę Św. podczas której wygłosił jakże ważną homilię dotyczącą życia społecznego i pracy w świetle wiary. W trakcie rozważania Ojciec Święty skierował do ponad 400 tysięcy osób słowa aktu koronacyjnego Cudownej Ikony, w którym wyraził nadzieję, iż ten gest koronacji będzie „wyrazem naszej wdzięczności za dobrodziejstwa Boże, których tak wiele otrzymywali i stale otrzymują czciciele Maryi śpieszących do Krzeszowskiego Domu Łaski”.

Czytaj więcej...

Nasz rodak - ks. dr Jan Pazgan - we wtorek 30 maja obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich. W tym dniu na zaproszenie duszpasterstwa ks. jubilat w bazylice krzeszowskiej sprawował dziękczynną Eucharystię i powiedział kazanie. Po Mszy św. srebrny jubilat zaprosił dzieci komunijne oraz wszystkich uczestników wieczornej Eucharystii na agapę do Obsługi Pielgrzyma

Czytaj więcej...

W poniedziałek 29 maja 2017 roku kapłani wyświęceni 35 lat temu we Wrocławiu przez ks. Arcybiskupa Henryka Gulbinowicza świętowali w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie swój jubileusz. Mszy św. przewodniczył ich opiekun rokowy ks. prof. Stanisław Pawlaczek z Wrocławia. Homilię dla jubilatów wygłosił kustosz Sanktuarium ks. Marian Kopko z Krzeszowa.

Czytaj więcej...

 

Rzemieślnicy zrzeszeni w 37 cechach należących do Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej licznie przybyli do katedry wrocławskiej wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi na Mszę św. inaugurującą obchody jubileuszowego 60 Święta Rzemiosła Dolnośląskiego.

Czytaj więcej...