21 stycznia 2018

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica – to właśnie tymi słowami od dwudziestu sześciu lat pozdrawia się wielka, apostolska Rodzina Radia Maryja w różnych zakątkach naszej Ojczyzny i całego świata. Rodziny, która jest na służbie, wyjątkowej służbie – służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie i narodowi polskiemu. W tym szczególnym czasie, kiedy w polskiej tradycji  śpiewamy jeszcze kolędy, dzielimy się białym chlebem miłości i przebaczenia, składamy sobie życzenia, spotykamy się w tym świętym miejscu, chcąc doświadczyć tej wielkiej Miłości, która drzemie w naszych sercach. Chcemy stanąć ramię przy ramieniu, popatrzeć sobie w oczy i wczuć się w rytm bijących serc. W tej rodzinie, apostolskiej rodzinie Radia Maryja.”

Tymi słowami powitał zebranych w Bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie Ojciec redemptorysta Piotr Dettlaff, pracujący na co dzień w TV TRWAM i w Radio Maryja.  

Mogłoby się wydawać, że z powodu zimna przełom stycznia i lutego nie jest najlepszym okresem na pielgrzymowanie. Jednak jest pewna grupa pielgrzymów, którym nie straszny jest chłód i mróz. 21 stycznia, w trzecią niedzielę miesiąca w Krzeszowie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Żywego Różańca i Rodziny Radia Maryja Diecezji Legnickiej. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 12 Eucharystią, pod przewodnictwem o. Piotra. Mszę św. uświetniał Zespół Góralski „Hajduki”, który do Tronu Łaski przybył z Peweli Ślemieńskiej z województwa śląskiego. Słowo skierowane przez o. Piotra do zgromadzonych poświęcone było działalności Radio Maryja, które w tym roku obchodzi 26. urodziny. Gośćmi honorowymi byli: poseł na sejm RP p. Robert Winnicki, oraz Senatorowie: Dorota Czudowska, Krzysztof Mróz, Rafał Ślusarz, lider Rodziny Rodła pan Tadeusz Szczyrbak, prezes Fundacji Polskie Gniazdo p. Jerzy Ziomek, pani Jadwiga Zubilewicz, członek NSZZ „Solidarność” ZG „Lubin”  pan Bogdan Nuciński, pan Marek Zagajewski ze Szklarskiej Poręby  oraz redaktor „Naszego Dziennika” pan Marek Zygmunt.

Po zakończonej Eucharystii zebrani, którzy przybyli m.in. z Lubina, Jeleniej Góry, Lubania Śląskiego, Chojnowa Kamiennej Góry i Krzeszowa  przenieśli się do Centrum Biblioteczno Kulturalnego Gminy, gdzie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Góralskiego „Hajduki” oraz uczestnicy dokonali symbolicznego „połamania się” opłatkiem. Punktem kończącym pielgrzymkę była modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził kustosz sanktuarium Ks. Marian Kopko  W tym miejscu dziękujemy Paniom z Krzeszowa za upieczenie pysznego ciasta i poczęstunek wszystkich gości Rodziny Radia Maryja z diecezji legnickiej.

Rafał Bijak 

Galeria wydarzenia

Relacja na stronie Radia Maryja

 

 

Artykuł z tygodnika "Niedziela" z dnia 4 lutego 2018 roku: