MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj1004
WczorajWczoraj1744
WszystkieWszystkie2380069

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

6 maja 2017

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Od 8 lat odbywa się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej, którego celem jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i budowanie tożsamości narodowej i religijnej. Adresatem festiwalu są zespoły związane z wiejskimi bądź miejskimi domami kultury oraz schole, działające w parafiach.

Szczególnym obszarem działania są spauperyzowane tereny postindustrialne, gdzie możliwość wzięcia udziału w tego rodzaju festiwalu ma ogromne znaczenie w niwelowaniu wpływu apateizmu, zwłaszcza pośród dzieci i młodzieży. Od 24 lat organizacja festiwalu realizuje istotny cel społeczny, jakim jest pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Dnia 6 maja 2017 odbędzie się przegląd piosenki religijnej i patriotycznej. Tego dnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpi ponad 300 osób z terenu Dolnego Śląska. Każdy z zespołów zaprezentuje dwa utwory: religijny i patriotyczny.

W czasie trwania tego Festiwalu pragniemy pokazać wartości, które będą hartować młodzież i dzieci ku dobremu, kształtować ich świadomość patriotyczną a jednocześnie pogłębiać ich warsztat   muzyczny. W sposób szczególny pragniemy przez ten Festiwal wyśpiewać chwałę Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny i prosić o wytrwanie w wierze  „Ojców Naszych”.

Pobierz:

Zaproszenie

Regulamin

Kartę zgłoszeniową