MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj1078
WczorajWczoraj1389
WszystkieWszystkie2429746

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

VI Niedziela Wielkanocna
Krzeszów, dnia 21 maja 2017 roku

Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Od jutra rozpoczynają się Dni Krzyżowe połączone z modlitwą za tegoroczne plony. W poniedziałek zapraszamy do Czadrowa na godz. 19.00; we wtorek zapraszamy do Krzeszówka na godz. 16.00; w środę zapraszamy do Krzeszowa na godz. 18.00. Po Mszach św. zostaną zorganizowane specjalne procesje błagalne z wyjściem do kapliczek i krzyży przydrożnych.

W dniu jutrzejszym ks. Jarosław obchodzi swoje urodziny. Na Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się w intencji Jubilata.

W miesiącu maju zapraszamy Wszystkich na tradycyjne Nabożeństwa ku czci Matki Bożej. W tygodniu nabożeństwa majowe będą sprawowane o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.30. W Krzeszówku nabożeństwa majowe będą sprawowane w każdy: Wtorek i Czwartek o godz. 16.00, w Czadrowie w każdy czwartek o godz. 18.30  

Zapraszamy Dzieci naszej Parafii na wyjazd na kolonie letnie.  Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Jarosława.

We wtorek o godz. 16.30 próba dla dzieci do Pierwszej Komunii św. (proszę przynieść świece) zakończona nabożeństwem majowym. Próba generalna odbędzie się w czwartek przed południem. W środę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do generalnego posprzątania Bazyliki na zbliżającą się uroczystość. Prosimy o zabranie dodatkowo wiader i mioteł do sprzątania.

W czwartek na godz. 18.00 przychodzi młodzież, która przystępuje do Sakramentu Bierzmowania na Dzień Skupienia przed Uroczystością Bierzmowania zakończony spowiedzią św. oraz próbą generalną.

W piątek – Dzień Matki. W tym dniu w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Sakramentu Bierzmowania dla naszej młodzieży o godz. 18.00.  Będziemy gościć Ks. Biskupa Marka Mendyka.

W sobotę Spowiedź św. dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodzin. Zapraszamy od godz. 9.30 uczniów kl. IIIA, a od godz.10.00 uczniów kl. IIIB. Prosimy o odświętny strój podczas tego pierwszego sakramentu.

W przyszłą niedzielę 28 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godz. 10.00 zapraszamy na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zbiórka dzieci przed Bazyliką o godz. 9.40. Prosimy, aby parafianie, którzy nie są związani z uroczystością skorzystali w tym dniu z uczestnictwa w innych Mszach św. Informujemy, że część ławek w Bazylice będzie oznaczona i zarezerwowana dla dzieci oraz ich rodziców. Pozostałe ławki oraz miejsca na chórze będzie można zajmować dowolnie. Podczas Uroczystości zostanie wprowadzony zakaz filmowania oraz fotografowania poza osobami, które w tym dniu otrzymają specjalne upoważnienie od Księdza Proboszcza. Osoby, które nie będą stosowały się do tego zalecenia muszą liczyć się z upomnieniem.

Nabożeństwo popołudniowe w Dniu Pierwszej Komunii św. wyjątkowo o godz. 15.45 z rozdaniem obrazków pierwszokomunijnych. Podczas tej części uroczystości będzie można wykonywać fotografie także swoimi aparatami. Nie będzie już nabożeństwa majowego o godz. 16.30.

Nasza Parafia organizuje wyjazd do Częstochowy dla dzieci i młodzieży na Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Zapisy w szkole u katechetów. Koszt pielgrzymki tylko 25 złotych.

Dziękujemy za wsparcie dla naszej chorej parafianki Roksany Jaszczak. Udało się zebrać 3500 zł., które zostały przekazanie rodzinie.

Zachęcamy do kupowania i czytania najnowszej prasy katolickiej.  Dzisiaj szczególnie polecamy oprócz Tygodnika „Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim Parafianom oraz Pielgrzymom odwiedzającym Krzeszowskie Sanktuarium życzymy wiele dobra oraz nieustannej opieki Łaskawej Pani na majowe dni tego tygodnia.