Pielgrzymka Radia Maryja

31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, 9 – 10 lipca

Jeszcze niedawno były obostrzenia covidowe, u wielu był lęk przed zarażeniem się. Nie było większych zgromadzeń, nawet w kościołach. Nie wiemy też, czy od jesieni nie powróci COVID-19 lub z innych racji nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia.

Dlatego skorzystajmy z możliwości i wyruszmy na Jasną Górę, do Serca naszej najlepszej Matki. Przybądźmy wszyscy, którzy kochamy Matkę Najświętszą, cała Rodzina Radia Maryja.

W związku z wojną na Ukrainę wiemy, że istnieje niebezpieczeństwo również dla Polski, krajów nadbałtyckich, Europy i świata. Słyszymy groźby płynące z Rosji, nawet groźby wojny atomowej. Tym bardziej wzywamy wszystkich, całą Rodzinę Radia Maryja, do błagalnego prężenia Matki Najświętszej na Jasnej Górze, aby obroniła nas i świat, obroniła nasze życie fizyczne, doczesne i duchowe przed wszystkimi zagrożeniami idącymi ze strony liberalno-lewicowej.

Przybywajmy wszyscy z miast i miasteczek, z wiosek i przysiółków. W grupach zorganizowanych, autobusami, pociągami i prywatnie – na różnie sposoby. Zaprośmy także Ukraińców przebywających w Polsce, aby wspólnie modlić się o pokój. Hasło pielgrzymki: „Z Maryją posłani w pokoju”.

W sobotę, 9 lipca, o godz. 17.30 odbędzie się koncert. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Szlachetka z Gdańska. Po Eucharystii – Różaniec i Apel Jasnogórski.

W niedzielę, 10 lipca zaczynamy Godzinkami o godz. 8.00. O godz. 11.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza święta. Przewodniczyć jej będzie ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski.

Nie mów potem, nie mów jutro. Nie wiemy, co będzie jutro, co będzie jesienią. Żyjemy dzisiaj.

Natomiast Polonię zapraszamy do Amerykańskiej Częstochowy. Polska to jedno serce ludzi kochających Pana Boga i Matkę Najświętszą, a serce człowieka ma dwie komory i nie można żyć tylko z jedną. Wiemy, że serce Polski też ma dwie komory. Te komory to Polacy w ojczyźnie i Polacy poza granicami Polski. Jedni bez drugich nie bardzo mogą żyć.

W niedzielę 3 lipca odbędzie się nasza pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, Pensylwania. Zaczynamy w sanktuarium o godzinie 12.00, a o 12.30 odprawiona będzie uroczysta Msza święta, której będzie przewodniczył nasz wielki przyjaciel ks. bp Ignacy Dec ze Świdnicy. Zapraszamy i Wy zaproście kogo się da, a już szczególnie rodaków z New Jersey, Pensylwanii, Nowego Jorku, Connecticut i z miejscowości, które są w okolicy Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kochających Matkę Najświętszą.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja

 

pielgrzymka Radia Maryja - plakat

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Następny artykuł:
Obchody 25. rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej - fotorelacje

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas