54. Wratislavia Cantans w Krzeszowie

Dwie godziny muzyki w wyk. Greckiego Chóru Bizantyjskiego. Dzięki inicjatywie Narodowego Forum Muzyki w dniu 7 września 2019 roku blisko 300 osób przeniosło się duchowo w miejsce Świętej Góry Atos. To była wyjątkowa muzyczna uczta!

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans obchodzi już swoją 54. edycję, jest to wydarzenie muzyczne, które na przestrzeni lat zyskało międzynarodowy wymiar i niezwykłe uznanie na całym świecie w kategorii festiwali muzycznych. Nieustanny rozwój, koordynowany przez Andrzeja Kosendiaka – dyrektora generalnego festiwalu oraz dyrektora Narodowego Forum Muzyki, daje miłośnikom muzyki poważnej, oraz Dolnoślązakom powód do dumy oraz coroczne muzyczne emocje na najwyższym poziomie.

Wielkim zaszczytem było dla nas znalezienie się w programie tegorocznego festiwalu, głęboko wierzymy w to, że jest to początek wielkiej współpracy, a co za tym idzie wielkiej muzycznej przygody. 54. edycja to blisko 30 koncertów, w Bazylice Mniejszej w Krzeszowie mieliśmy okazję wysłuchać Greckiego Chóru Bizantyjskiego, który pod przewodnictwem dyrygenta Georgiosa Konstantinou zaprezentował program w całości poświęcony tekstom o tematyce maryjnej. Wszystkie znajdujące się w nim utwory należały do kanonu prawosławnej liturgii godzin, zwanej „Horologion”.

Fotorelacja – Europejska Perła Baroku (fot. Przemysław Groński)
Relacja – Relacje Regionalne (Artur Kubieniec)

 

JT

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

Następny artykuł:
Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

 

sklep opata

Znajdź nas