Wratislavia Cantans

54. Wratislavia Cantans w Krzeszowie

Dwie godziny muzyki w wyk. Greckiego Chóru Bizantyjskiego. Dzięki inicjatywie Narodowego Forum Muzyki w dniu 7 września 2019 roku blisko 300 osób przeniosło się duchowo w miejsce Świętej Góry Atos. To była wyjątkowa muzyczna uczta!

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans obchodzi już swoją 54. edycję, jest to wydarzenie muzyczne, które na przestrzeni lat zyskało międzynarodowy wymiar i niezwykłe uznanie na całym świecie w kategorii festiwali muzycznych. Nieustanny rozwój, koordynowany przez Andrzeja Kosendiaka – dyrektora generalnego festiwalu oraz dyrektora Narodowego Forum Muzyki, daje miłośnikom muzyki poważnej, oraz Dolnoślązakom powód do dumy oraz coroczne muzyczne emocje na najwyższym poziomie.

Wielkim zaszczytem było dla nas znalezienie się w programie tegorocznego festiwalu, głęboko wierzymy w to, że jest to początek wielkiej współpracy, a co za tym idzie wielkiej muzycznej przygody. 54. edycja to blisko 30 koncertów, w Bazylice Mniejszej w Krzeszowie mieliśmy okazję wysłuchać Greckiego Chóru Bizantyjskiego, który pod przewodnictwem dyrygenta Georgiosa Konstantinou zaprezentował program w całości poświęcony tekstom o tematyce maryjnej. Wszystkie znajdujące się w nim utwory należały do kanonu prawosławnej liturgii godzin, zwanej „Horologion”.

Fotorelacja – Europejska Perła Baroku (fot. Przemysław Groński)
Relacja – Relacje Regionalne (Artur Kubieniec)

 

JT

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KHGM Polska Miedź.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Jakie prace konserwatorskie wykonamy w 2019 roku?

Następny artykuł:
XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas