Featured Video Play Icon

#WiosennePorządki

Nasza okolica jest czystsza o ponad 20 worków śmieci! Pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy akcją „#WiosennePorządki – czyli wielkie sprzątanie Krzeszowa”.

We współpracy z Gminą Wiejską Kamienna Góra, Szkołą Podstawową w Krzeszowie oraz dzięki wsparciu lokalnej społeczności udało nam się zorganizować akcję, która pomogła środowisku, jednocześnie dając dobry przykład dla mieszkańców – młodszych i starszych. Krzeszów to przecież miejscowość wyjątkowa, jej walory z roku na rok przyciągają tłumy turystów i pielgrzymów. Nie dziwi więc fakt, że tuż za atrakcyjnością miejsca narastają również oczekiwania – zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Wszyscy chcemy aby nasza mała ojczyzna piękniała, by była najzwyczajniej zadbana.

Wszędzie, nie tylko w Krzeszowie, roztopy drastycznie zmienił krajobraz. Widoczne worki śmieci po rowach, setki papierków rozwiewanych przez wiatr najzwyczajniej smucą. Akcja #WiosennePorządki to chwilowe pozbycie się problemu, bo on trwa i martwi nas wszystkich. Bezdyskusyjnie jest to problem pokoleniowy. Nadzieja pozostaje w nas – rodzicach, wychowankach, nauczycielach, duchownych, samorządach, organizacjach. Tylko systematyczna edukacja podkreślana aktywnymi działaniami może dokonać pozytywnych zmian.

Nasza wiosenna akcja stanowi podwaliny pod szeroką kampanię dot. ochrony środowiska, przeplatać się będzie ona przez nasze wydarzenia i uroczystości, jednocześnie ma ona pokazać mieszkańcom innych wsi i miast, że o wspomniane środowisko można zadbać. Zachęcamy wszystkich do organizowania tego typu zrywów społecznych, to naprawdę proste!

W tym miejscu dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przybyli w miejsce zbiórki i czynnie uczestniczyli w sprzątaniu. Dziękujemy osobom, które wyszły przed swoje podwórka, w okolice swoich domów i również tym sposobem pomogli naszej wsi. Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom ul. Podklasztornej, którzy poświęcili ogrom pracy aby uporządkować mocno zaniedbaną „aleje lipową”. Dziękujemy portalowi Relacje Regionalne (Arturowi Kubieńcowi) za oprawę medialną wydarzenia. Dzisiejszy blask Krzeszowa to nasz wspólny sukces.

Fotorelacja – Europejska Perła Baroku (fot. Przemysław Groński)

Relacja filmowa, wyk. kamiennogorska.pl

JT

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
II Pielgrzymka Rzemieślników do Krzeszowa

Następny artykuł:
"Kilka słów o Krzeszowie" - ks. Józef Lisowski

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas