Bogdan Kokociński

Do Domu Ojca odszedł Bogdan Kokociński

właściciel firmy poligraficznej „Kokot” w Nowej Rudzie

W niedzielę 19 maja 2019 o godz. 10.50 – nagle odszedł do wieczności oddany Kościołowi noworudzianin. Wielki Przyjaciel Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie; w diecezji legnickiej.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę 22 maja 2019 roku  na godz. 13.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Ceremonii pogrzebowej przewodniczył bp Ignacy Dec – Ordynariusz Świdnicki. Przy ołtarzu w noworudzkiej świątyni wraz z Księdzem Biskupem stanęło prawie 50 kapłanów z trzech diecezji: wrocławskiej, świdnickiej i legnickiej oraz  z diecezji opolskiej.

Bogdan Kokociński, mąż Majki;  ojciec pięciorga dzieci: Marcina, Wojtka, Anety, Marty i Patrycji, i dziadek sześciorga wnucząt: Wiktorii, Dominiki, Laury, Marcela, Leona i Marysi, urodził się 10 kwietnia 1955 r. w Nowej Rudzie. Po szkole podstawowej podjął naukę zawodu w szkole poligraficznej w Nowej Rudzie. Po zdobyciu zawodu przez pewien czas pracował jako drukarz w Słupsku, oraz we Wrocławiu i Kołobrzegu. Założył Zakład Poligraficzny w Nowej Rudzie. Drukarnia pod jego przewodem rozwijała się coraz lepiej. Solidność wykonywanych prac, a jeszcze bardziej ich terminowe wykonywanie zjednywało Bogdanowi wielu klientów. ŚP. Bogdan znany był ze swego dobrego humoru i wrażliwego serca. Był człowiekiem bardzo lubianym w środowisku. Umiał się cieszyć życiem i spotkanymi ludźmi, z którymi potrafił dzielić serce i przyjaźń.

Bogdan Kokociński żył życiem Kościoła. Znał wielu kapłanów, którym pomagał na różny sposób. Poznaliśmy się w momencie, kiedy ja pracowałem w Bielawie (był to Stan Wojenny)  i prowadziłem Duszpasterstwo Ludzi Pracy. Przed pamiętnymi wyborami do Sejmu RP i pierwszego Senatu RP – Bogdan wydrukował dla Niezależnego Komitetu Wyborczego pierwsze ulotki, które pozwoliły nam na  wielkie zwycięstwo wyborcze na Ziemi Dzierżaniowsko-Bielawskiej. Były to lata pierwszej Niezależnej „Solidarności”.  Później nasza współpraca rozkręciła się na dobre,  kiedy ja rozpocząłem budowę kościoła i domu parafialnego w Polkowicach. Bogdan przez 17 lat mojego pobytu w Zagłębiu Miedziowym zawsze był moim najlepszym powiernikiem i doradcą w różnych sprawach propagowania powstanie nowej świątyni ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Bogdan drukował dla naszej Diecezji Legnickiej wszystkie druki i materiały związane z Pieszą Pielgrzymką Legnicką.  Miałem tę łaskę, że przez 17 lat, jako kierownik prowadziłem pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Były to lata, kiedy nasza pielgrzymka liczyła około 3 tysięcy pątników.

Od roku 2008 decyzją Biskupa Legnickiego Stefana Cichego jestem proboszczem i kustoszem w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tutaj dziękowałem i dziękuję wiele razy Panu Bogu i Matce Najświętszej, że zanim zostałem kapłanem też byłem drukarzem-poligrafem. Mieliśmy z Bogdanem wspólny język i mogliśmy wspólnie rozwiązywać wiele wspólnych inicjatyw na polu wydawniczym. To w Drukarni Bogdana Kokocińskiego powstawały piękne wydawnictwa edytorskie oraz reklamy i foldery, które pozwoliły rozsławić Europejską Perłę Baroku. To w Jego Drukarni przez ponad 10 lat wychodził dwumiesięcznik „Krzeszowska Pani”. To tutaj drukowaliśmy wszystkie potrzebne materiały na potrzeby naszego Krzeszowskiego Sanktuarium.

Bogdan Kokociński pomagał również Siostrom Karmelitankom Klauzurowym z Borne Sulinowo; w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Był ich dobrodziejem. Wydał kilka pozycji książkowych znanej Siostry Immakulaty Adamskiej; zmarłej w 2007 roku. Siostry Zakonne z Bornego Sulinowo; w dniu pogrzebu śp. Bogdana Kokocińskiego podczas Eucharystii w swoim Domu Zakonnym modliły się za swego dobrodzieja.

Dzisiaj dziękuję dobremu Bogu że poznałem Bogdana  Kokocińskiego i jego Rodzinkę.  I wierzę głęboko, że Bogdan za swoje dobre i szlachetne życie otrzyma nagrodę wiecznego nieba. Tracimy w NIM wielkiego przyjaciela i dobrodzieja Europejskiej Perły Baroku. Ale wierzymy, że jego dobre uczynki sprawią, że śp. Bogdan znajdzie się w ramionach Miłosiernego Ojca. Rodzinie zmarłego Bogdana składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewniamy o pamięci w modlitwie przed Tronem Łaskawej Pani Krzeszowskiej. Msza św. za spokój Jego duszy od Pracowników Obsługi Pielgrzyma i Duszpasterzy Sanktuarium Krzeszowskiego  – zostanie odprawiona na Górze św. Anny w Krzeszowie w niedzielę 28 lipca 2019 roku o godz. 14.30.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.  Amen !

Ks. Marian Kopko
Proboszcz i Kustosz z Krzeszowa

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Oświetlony Nepomucen!

Następny artykuł:
Rodzina drogą Kościoła – V Kongres Rodzin w Krzeszowie

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas