Featured Video Play Icon

Kameralny Koncert Harfowy

Nagranie – Europejska Perła Baroku (Przemysław Groński)

W czwartek (27 czerwca) o godz. 19:00 i 20:00 w naszym Letnim Pawilonie na Wodzie odbyły się dwa kameralne koncerty harfowe w wyk. Jadwigi Tomczyńskiej, dla wszystkich uczestników było to emocjonujące przeżycie.

Artystka przyjechała do nas z Wrocławia, podczas pobytu wielokrotnie wspominała, że jest zauroczona miejscem. Miniony koncert jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez nas w pawilonie i na pewno nie ostatnim. Urok obiektu doskonale współgrał z muzyką, co podkreślali uczestnicy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych koncertach.

Fotorelacja z wydarzenia – link (fot. Europejska Perła Baroku – Przemysław Groński)
Fotorelacja z wydarzenia – link (fot. Artur Kubieniec)
Relacja z wydarzenia – link (Marcin Jaksoń – powiatowa.info)

Nagranie – Artur Kubieniec (Relacje Regionalne)

Jadwiga Tomczyńska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz dyplomowaną muzykoterapeutką. Doświadczenia zdobyte podczas pracy muzykoterapeutycznej, pozwoliły jej na kontynuowanie pracy naukowej, co zaowocowało podjęciem badań nad terapeutycznymi właściwościami muzyki harfowej. Za swoją pracę badawczą i zapoczątkowanie idei harfoterapii w Polsce otrzymała nagrodę w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”. Jej solowe recitale wokalno-harfowe na długo pozostają w pamięci słuchaczy, będąc źródłem głębokich doznań zarówno muzycznych, jak i duchowych.

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019 dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Fundację KGHM Polska Miedź SA.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
O koncertach i nie tylko...

Następny artykuł:
Radio Maryja i TV TRWAM zagościły w Krzeszowie

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas