Dzieło Nowego Tysiąclecia

Obóz wakacyjny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Dziś (12 lipca 2019 roku) przed oblicze Matki Bożej Łaskawej przyjechało ponad pół tysiąca niezwykle uzdolnionych młodych osób. Młodzież przeżywała u nas tzw. Dzień Skupienia. Wszystko odbyło się za sprawą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia założona przez Episkopat Polski wspiera stypendiami młode osoby pochodzące z małych miast i wsi, aby mogły one rozwijać swoje talenty i zdolności. Fundusze na stypendia dla uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów zbierane są w październiku podczas Dnia Papieskiego.

Na wakacyjny obóz przyjechali studenci m.in. z Gdańska, Warszawy, Poznania, Szczecina czy Krakowa. Zdecydowana większość była w Krzeszowie pierwszy raz, wiele osób otwarcie zachwycało się naszym sanktuarium. Pobyt dla stypendystów był praktycznie całodniowy. Młodzież miała okazję uczestniczyć w licznych katechezach, w Eucharystii, dodatkową atrakcją był koncert organowy oraz zwiedzanie obiektów Pocysterskiego Opactwa. Nie zabrakło także czasu na rozmowy – miejscem spotkań i rozmów była wiata gastronomiczna specjalnie przygotowana na ten dzień – dysponująca ciepłą kawą i herbatą oraz posiłkami.

Kochani, w imieniu wszystkich duszpasterzy oraz pracowników Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie dziękujemy Was za wspaniałe odwiedziny!

JT

Fotorelacja z wydarzenia (Przemysław Groński)

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Dewastacja kapliczek Kalwarii Krzeszowskiej

Następny artykuł:
O koncertach i nie tylko...

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas