Study Tour w Krzeszowie

W środę (11 grudnia 2019) mieliśmy okazję i przyjemność ugościć w swoich progach w ramach StudyTour przewodników i przedstawicieli największych biur podróży z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Mazowsza.

Uczestnicy podczas dwudniowej wizyty (od 10 do 11 grudnia) mieli możliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc oraz obiektów Wałbrzycha i okolic, by zbadać potencjał turystyczny tego regionu. Głównym celem było ukazanie biurom podróży, że Dolny Śląsk poza samym Wrocławiem ma jeszcze wiele do zaoferowania pod kątem turystycznym oraz rekreacyjnym. Drugiego dnia zwiedzania uczestnicy StudyTour odwiedzili Krzeszów, była to okazja do zaprezentowania naszej działalności oraz pokazania części obiektów. Pan Marek Rzeszutek – wieloletni przewodnik po Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie zabrał grupę w podróż przez prawie 800 lat historii. Pokazał im najwyższej klasy piękno i architekturę baroku, przeprowadził przez podziemia, strych i wieżę Kościoła Klasztornego, studnię książęcą, Mauzoleum Piastów Śląskich, a zwieńczeniem tej podróży i jednocześnie największym zaskoczeniem dla naszych gości była prezentacja organowa i możliwość zobaczenia wnętrza organów Michała Englera. Po przemierzeniu Opactwa uczestnicy StudyTour zostali zaproszeni na obiad.

Wizyta była efektem współpracy z LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dziękujemy całej grupie za odwiedziny, a organizatorom za uwzględnienie Pocysterskiego Opactwa w programie StudyTour.

PS

Galeria zdjęć

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
397. Święto Światła

Następny artykuł:
Święty Mikołaj odwiedził Krzeszów!

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas