Jak przepracowaliśmy rok 2019?

Minął rok 2019, który był dla nas naprawdę pracowity. W ubiegłym roku wiele rzeczy kontynuowaliśmy jednocześnie je rozwijając, ale odważyliśmy się także postawić wiele nowy kroków. W ciągu 12 miesięcy odwiedziło nas blisko 120 000 turystów i pielgrzymów. Co wydarzyło się jeszcze?

Ten rok bogaty był w szereg wydarzeń modlitewnych, kulturalnych i artystycznych – zorganizowaliśmy przegląd jasełkowy oraz przeglądy młodzieżowe i senioralne odbywające się w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Zagraliśmy 136 koncertów organowych w ramach Muzyki Dawnych Mistrzów. Dodatkowo w Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie odbyło się 7 koncertów – w tym koncerty zespołów TGD i Golec uOrkiestra, a także liczne spektakle – w tym dwa odegrane przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przedstawiające historię Bolka II. Zorganizowaliśmy na swoim terenie kilkadziesiąt wydarzeń i uroczystości – Wielki Odpust Krzeszowski połączony z festiwalem, tematyczne pielgrzymki, Nocne Zwiedzania, wykłady, czy fascynującą Noc Wszystkich Świętych oraz spotkania i zjazdy. Gościliśmy w swoich progach motocyklistów, rzemieślników, katechetów, dzieci, młodzież i seniorów. Prezentowaliśmy się na antenach mediów ogólnopolskich i zagranicznych, oraz na turystycznych targach i spotkaniach branżowych. Jako fundacja o swojej działalności i zarządzaniu opowiadaliśmy studentom i wykładowcom. Zorganizowaliśmy po raz pierwszy w historii wystawę krzeszowskich relikwii – które od lat były niedostępne dla odwiedzających. Organizowaliśmy liczne akcje społeczne i edukacyjne – warsztaty, konkurs fotograficzny, czy wielkie sprzątanie Krzeszowa. Pracowaliśmy nad bezpieczeństwem – szkoląc się jako pracownicy i uczestnicząc w powiatowych ćwiczeniach ratowniczych, ale dbaliśmy także o wspólne relacje dwukrotnie uczestnicząc w wyjazdach integracyjnych. Wydaliśmy szereg publikacji oraz udostępniliśmy organy Englera do nagrania dwóch płyt. Zrealizowaliśmy kolejne etapy prac renowacyjnych i konserwatorskich – zrealizowaliśmy remont części dachu Kościoła Brackiego, który w roku ubiegłym mocno ucierpiał na skutek silnego wiatru. Pracowaliśmy na dachu Klasztoru Sióstr Benedyktynek, we wnętrzu Kościoła Brackiego realizując IV etap renowacji zabytkowych fresków sklepiennych, oraz w Letnim Pawilonie na Wodzie. Dodatkowo udało nam się ukończyć III i IV etap renowacji organów Michała Englera.

Jednym zdaniem cały rok poświęciliśmy na pielęgnowaniu kultu, kultury i wszechobecnego piękna, które dzięki pracy całego zespołu duszpasterzy i pracowników fundacji, stale emanuje. Dziękujemy wszystkim osobom, podmiotom i przyjaciołom, którzy nieustannie nas wspierali w tej wyjątkowej misji – pracy na rzecz najpiękniejszego miejsca Dolnego Śląska.

Polecane artykuły…
Festiwal Krzeszów 2019 – muzycznie i śpiewająco
Wielki Odpust Krzeszowski 2019
Bolko Świdnicki: mały wielki Książę
Golec uOrkiestra | koncert kolęd i pastorałek w Krzeszowie
Jakie prace konserwatorskie wykonamy w 2019 roku?

Więcej z historii 2019 roku znajdziecie w aktualnościach na stronie głównej strony www.opactwo.eu

JT

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Inspiratum w krzeszowskiej Bazylice

Następny artykuł:
Golec uOrkiestra | koncert kolęd i pastorałek w Krzeszowie

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas