nowa oferta edukacyjna

Zwiedzili krzeszowskie zabytki z ołówkiem, pędzlem i farbkami

Połączyliśmy zabawę z edukacją, wprowadzając dzieci w świat architektury, rzeźby i malarstwa. Uczniowie poznawali historię Pocysterskiego Opactwa rozwiązując zagadki, kolorując i malując krzeszowskie dzieła.

W jaki sposób zachęcić dzieci i młodzież do poznawania historii? Śpieszymy ze wskazówką. Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Krzeszowie, stworzyliśmy specjalny cykl zajęć edukacyjnych, które w przystępny sposób przedstawiają uczestnikom historię Europejskiej Perły Baroku. Zajęcia już od marca będą w stałej ofercie dla szkół i placówek oświatowo-kulturalnych. Jedną z propozycji jest gra terenowa, w ramach której dzieci spacerując po Kościele Klasztornym odpowiadają na pytania – liczą, odnajdują i rozwiązują zagadki, dopełnieniem tych zajęć jest krótkie zwiedzanie Kościoła Brackiego i pokolorowanie kredkami wybranego przez siebie dzieła Michała Willmanna. Grupy, które są bardziej zainteresowane zajęciami plastycznymi i historią malarstwa, mogą pójść śladami Willmanna i wspólnie z naszym przewodnikiem odbyć fascynującą podróż w świat malarstwa, a następnie przetestować swoje umiejętności na sztalugach – kolorując farbami jedno z dzieł „śląskiego Rembrandta”.

Zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeszowie zakończyliśmy sukcesem. Zobaczcie entuzjazm i radość na zdjęciach – zajęcia (29 stycznia) i zajęcia (31 stycznia).

Więcej informacji:
„Nowa forma zwiedzania” – powiatowa.info

JT

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Spotkanie Młodych wróci do Krzeszowa!

Następny artykuł:
Święto Ofiarowania Pańskiego

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas