Spotkanie Młodych wróci do Krzeszowa!

W czwartek (6 lutego) na terenie Pocysterskiego Opactwa odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznego Spotkania Młodych. Pewne jest już, że w tym roku młodzież przyjedzie do Krzeszowa. Cieszycie się z tego? My naprawdę bardzo.

Pierwsze informacje o przeniesieniu Spotkania Młodych z Legnickiego Pola do Krzeszowa pojawiły się początkiem grudnia. Natomiast rozmowy na ten temat prowadzone były już znacznie wcześniej. Przypomnijmy, że pierwsze takie wydarzenie odbyło się w 1994 roku w Głuszycy, później od 2001 roku młodzież spotykała się w Krzeszowie i to trwało ponad dekadę. Od 2012 roku Spotkanie Młodych organizowane było w Legnickim Polu, dziś na stałe wraca do Kotliny Krzeszowskiej.

W miniony czwartek wspólnie z ks. Przemysławem Supersonem – diecezjalnym duszpasterzem młodych, przełożonymi siostrami, przedstawicielami gminy Kamienna Góra i lokalnych placówek oświatowo-kulturalnych zarysowaliśmy najważniejsze elementy organizacyjne. Spotkanie odbędzie w pierwszym tygodniu lipca – na miejscu stanie scena, będą food-trucki i pole namiotowe. Zakwaterowanie będzie najprawdopodobniej możliwe także na salach gimnastycznych, oraz na sali widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnego. Młodzież przez kilka dni uczestniczyć będzie w warsztatach, konferencjach i różnego rodzaju koncertach – na scenie ma wystąpić m.in. popularny wśród młodzieży raper Tau. Wszystko odbywać się będzie na otwartym terenie. Już dziś serdecznie zapraszamy młodych i wszystkich zainteresowanych na fascynujące spotkanie w najpiękniejszym miejscu Dolnego Śląska.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Światowy Dzień Chorego

Następny artykuł:
Zwiedzili krzeszowskie zabytki z ołówkiem, pędzlem i farbkami

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas