Featured Video Play Icon

Modlitwa o ustanie epidemii

W środę (25 marca) w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  w południe cały Kościół modlił się o ustanie epidemii. W całej Polsce oraz w naszym Sanktuarium o godzinie 12.00 zabiły dzwony.

Przed Tronem Łaskawej Pani Krzeszowskiej; przy głównym Ołtarzu pod przewodnictwem kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej ks. dr Józefa Lisowskiego miejscowi kapłani odprawili dziękczynna Eucharystię. Modliliśmy się dziękując Panu Bogu za 28 lat od powstania Diecezji Legnickiej. Dziękowaliśmy za pontyfikat św. Jana Pawła II; za pierwszego Biskupa Legnickiego śp. Tadeusza Rybka i ks. Infułata śp. Władysława Bochnaka. Na prośbę Papieża Franciszka o godzinie 12.00, kapłani oraz pięć osób wiernych, którzy nawiedzili krzeszowska bazylikę odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii oraz za za chorych, a także za służby medyczne oraz za zmarłych.

Na zakończeniu Eucharystii modliliśmy się o jedność modlitewną wszystkich ludzi w Europie – modlitwa została wskazana przez księdza kardynała Angelo Bagnasco – przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE):

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.15 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego; zgodnie z ogłoszeniami w ostatnią niedzielę dwóch kapłanów wyruszyło z Najświętszym Sakramentem przez ulice Krzeszowa, aby Chrystus pobłogosławił wszystkim mieszkańcom naszej parafii. Przy wielu posesjach wytrwali parafianie wraz z rodzinami klęczeli przed swoimi domami i Chrystus im błogosławił przez posługę kapłańską.

Ks. Marian Kopko
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

Galeria zdjęć

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Modlitwa na trudne czasy

Następny artykuł:
Wędrówka z Cystersem

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas