Featured Video Play Icon

Letnie Koncerty Organowe 2020

Rozpoczynamy kolejny cykl Letnich Koncertów Organowych. Codziennie o godz. 11:00 i 13:00 rozbrzmiewać będą organy Michała Englera znajdujące się w Kościele Klasztornym i dodatkowo  w każdą sobotę o godz. 19:00 muzykę organową usłyszycie w Kościele Brackim.

W tym tygodniu występują:

 

Glogovia Chamber Music

Julianna Petzuch – organistka, pianistka, dyrygentka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów profesora Juliana Gembalskiego oraz adiunkta Krzysztofa Lukasa. W roku akademickim 2018/2019 została stypendystką programu Erasmus+ i odbyła półroczne studia w Niemczech w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart, w klasie organów prof. Helmuta Deutscha. Swoje zainteresowania poszerzyła o dyrygenturę chóralną. Od września 2019 r. rozpoczęła działalność pedagogiczną w dwóch placówkach artystycznych – w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach.

W 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu, w klasie organów dr Gabrieli Czurlok W 2015 r. uzyskała dyplom ukończenia Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie fortepianu mgr Aleksandry Kościów. Uczestniczyła w wielu kursach interpretacji muzyki organowej w kraju i za granicą.  Koncertuje jako solistka, kameralistka i dyrygentka w Polsce i za granicą (Niemcy, Litwa, Austria, Czechy). W grudniu 2019 roku wraz z trębaczem Rafałem Porembą wydała debiutancką płytę, nagraną na organach kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Komornikach na Opolszczyźnie.

Występowała podczas licznych festiwali organowych w Polsce, Niemczech oraz na Litwie. Beneficjentka programu grantowego fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie w roku 2019 r. Laureatka konkursów organowych o randze ogólnopolskiej (Tarnów, Poznań) i międzynarodowej (Słowacja).

Związana jest z parafią pw. św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku, gdzie pełni funkcję organistki i prowadzi scholę Światło dla Młodych. Interesuje się historią muzyczną Śląska Opolskiego. W marcu 2019 r. wygłosiła wykład otwarty pt. Tradycje muzyczne Głogówka – skarby Ziemi Opolskiej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Rok wcześniej wystąpiła podczas Głogóweckiej Akademii Wiedzy w Miejsko-Gminnych Ośrodku Kultury w Głogówku, opowiadając o znaczących sylwetkach muzycznych miasta Głogówek na przestrzeni wieków. Należy do Koła Naukowego Organistów, działającego przy Akademii Muzycznej
w Katowicach.

Glogovia Chamber Music – zespół kameralny zaprzyjaźnionych muzyków w składzie Julianna Petzuch (organy/fortepian), Rafał Poremba (trąbka), Robert Trinczek (trąbka). Zespół zapoczątkował działalność w czerwcu 2015 roku w Głogówku, przy kościele parafialnym św. Bartłomieja Apostoła. Ich pierwsze wspólne muzykowanie odbyło się podczas transmisji mszy świętej do niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF. Od tego momentu młodzi adepci sztuki wielokrotnie ubogacali liturgię grą na instrumentach, a następnie rozpoczęli działalność koncertową w kraju. Występują w duecie lub trio. W 2019 roku duet (Julianna Petzuch i Rafał Poremba) wydał swoją debiutancką płytę „Organy kościoła Nawiedzenia NMP w Komornikach”.

 

Kultura Dostępna - logo

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Bractwo Henryka Pobożnego ma nowych honorowych członków

Następny artykuł:
Z modlitwą o trzeźwość w Krzeszowie

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas