Featured Video Play Icon

Letnie Koncerty Organowe 2020

Rozpoczynamy kolejny cykl Letnich Koncertów Organowych. Codziennie o godz. 11:00 i 13:00 rozbrzmiewać będą organy Michała Englera znajdujące się w Kościele Klasztornym i dodatkowo  w każdą sobotę o godz. 19:00 muzykę organową usłyszycie w Kościele Brackim.

W tym tygodniu występuje:

Wojciech Mazur

mgr Wojciech Mazur urodził się 30 IV 1988 r. w Lubinie (woj. dolnośląskie). Pierwsze lekcje gry pobierał od swojej mamy – organistki w rodzinnej miejscowości, w Chocianowie. Ze względu na postępy w nauce opiekę muzyczną nad Wojciechem objął jego miejscowy proboszcz, ks. Jan Pryputniewicz SDB, kompozytor i pianista; Wojciech otrzymał w ten sposób odpowiednie przygotowanie, aby podjąć dalszą naukę – w Szkole Muzycznej II stopnia w Legnicy w klasie organów Ryszarda Rydza.

W 2008 roku rozpoczął studia na Wydziale Chóralistyki, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Również na tej samej uczelni podjął naukę w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz dra Piotra Rojka, uzyskując dyplom magistra sztuki w specjalności muzyka instrumentalisty.

Wojciech Mazur brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Oliviera Latry (Paryż, Francja), Wolfganga Seifena (Berlin, Niemcy), Petera van Dijka (Utrecht, Holandia), Tomasza Adama Nowaka (Detmold, Niemcy), Juliana Gembalskiego (Katowice), Marka Toporowskiego (Katowice), Dariusza Bąkowskiego-Koisa (Kraków).

Obecnie jest organistą bazyliki garnizonowej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu oraz pedagogiem Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu.

Artysta zaprezentuje repertuar:

Kultura Dostępna - logo

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Bractwo Henryka Pobożnego ma nowych honorowych członków

Następny artykuł:
Z modlitwą o trzeźwość w Krzeszowie

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas