Featured Video Play Icon

Letnie Koncerty Organowe 2020

Rozpoczynamy kolejny cykl Letnich Koncertów Organowych. Codziennie o godz. 11:00 i 13:00 rozbrzmiewać będą organy Michała Englera znajdujące się w Kościele Klasztornym i dodatkowo  w każdą sobotę o godz. 19:00 muzykę organową usłyszycie w Kościele Brackim.

Tegoroczna edycja wydarzenia przewiduje aż 141 koncertów! Grać będziemy dla Was codziennie w dniach od 28 czerwca do 31 sierpnia i według tradycji co tydzień zmieniać się będą artyści. Przypominamy także, że udział we wszystkich koncertach jest zupełnie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

W tym tygodniu występuje:

Jakub Stefek

Jakub Stefek w 2010 roku ukończył z wyróżnieniem Salezjańską Szkołę Organową w klasie organów mgr Anny Kirschke-Valcarcel. W 2015 roku ukończył z oceną celującą studia gry na organach w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. W ramach programu Erasmus studiował również w Kunstuniversitaet Graz w klasie prof. Gunthera Rosta.

W 2011 roku zdobył drugą nagrodę na XXIII Konkursie Muzyki Organowej w Rumii oraz był finalistą VIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka w Gdańsku. Występował z recitalami organowymi w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach i Szwecji, między innymi w ramach Eimsbuettler Orgelsommer w Hamburgu, Międzynarodowego Forum Organowego w Warszawie i Festiwalu Non Sola Scripta we Wrocławiu. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, m. in. N. Hakima, B. Gfrerera, W. Zerera, T. A.Nowaka, M. Toporowskiego.

Do jego największych zainteresowań należy marketing sztuk scenicznych. Brał udział w konferencjach o charakterze artystycznym i naukowym, a także współpracował z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Międzynarodowym Festiwalem Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach oraz Uniwersytetem Ekononomicznym w Katowicach. Był prelegentem TEDx Warsaw 2015, gdzie jego wystąpienia o inspiracji instrumentem organowym słuchało na żywo kilkanaście tysięcy osób.

Od 2017 roku Jakub Stefek jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi zajęcia z organów i kameralistyki organowej. Współpracuje również z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jest doktorantem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Strona artysty: www.stefek.art

 

Wydarzenia odbywa się w ramach Festiwalu Krzeszów 2020 dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Dostępna.

Kultura Dostępna - logo

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Bractwo Henryka Pobożnego ma nowych honorowych członków

Następny artykuł:
POLSKI DOM ŚWIĘTEGO JÓZEFA

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas