Monstrancja

Otwarcie wystawy „Skarby Opactwa”

Ekspozycja prezentująca najcenniejsze zbiory Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie jest próbą wyjścia do szerszej widowni z prezentacją dziedzictwa materialnego zgromadzonego w naszym Opactwie. Już od najbliższej soboty (27 czerwca) udostępniona będzie naszym zwiedzającym. Każdego dnia będzie można ją oglądać w ramach Trasy Podstawowej.

W nowym wydaniu odwiedzający mogą zobaczyć prezentowane już paramenty liturgiczne takie jak: XVIII – wieczne kielichy Emanuel czy rokokowa monstrancja, ale prezentowane są także zupełnie nowe przedmioty jak niedawno odkryte podczas prac remontowych prowadzonych przy barokowej plebanii w Krzeszówku portatyle, oraz fragment gotyckiego sklepienia.

Ekspozycja ma za zadanie ułatwić zrozumienie historii, a w wybranych przypadkach zaprezentować szersze spojrzenie na losy pocysterskiego opactwa, które prezentowane są od wielu lat przyjeżdżającym i zwiedzającym Europejską Perłę Baroku. Oprócz typowo zabytkowych eksponatów dla zwiedzających przygotowano plansze informacyjne dotyczące historii XIII – wiecznych fundacji, a także losów pokasacyjnych krzeszowskiego kompleksu. Całość dostępna jest dla wszystkich zwiedzających w prostym i estetycznym wydaniu.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Koncert Muzyki Barokowej

Następny artykuł:
Umożliwiamy zwiedzanie i uruchamiamy sklep opactwa

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas