Osada Średniowieczna, Krzeszów 2020

Średniowieczna osada w Krzeszowie!

W weekend (27-28 czerwca) odwiedzając nasze opactwo można było zobaczyć prawdziwą osadę średniowieczną! Spróbować swoich sił w czerpaniu papieru, poznać sztukę dawnej kaligrafii, tkactwa oraz skórnictwa. Sprawdzić się na średniowiecznej strzelnicy!

Ostatni weekend czerwca był doskonałą okazją aby nas odwiedzić. W sobotę i niedzielę w ramach Trasy Podstawowej oprócz zabytkowych świątyń i mauzoleum dodatkowo dostępne były klasztorne podziemia oraz teren wokół Studni Książęcej wraz ze średniowiecznym obozem. Dla wszystkich odwiedzających nowością była także wystawa „Skarby Opactwa”, która znalazła się na trasie zwiedzania.

Średniowieczna osada to doskonała propozycja dla rodzin! Na miejscu wspólnie z rekonstruktorami przygotowaliśmy dla Was ogrom atrakcji – były warsztaty i wystawy, zbrojownia i wiele więcej. Rodzice wspólnie z dziećmi mogli spróbować swoich sił w różnych dziedzinach dawnego rzemiosła.

Galeria zdjęć

 


Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Krzeszów 2020 dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura Dostępna”.

Kultura Dostępna - logo

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Jakub Stefek zaprasza do Krzeszowa!

Następny artykuł:
Koncert Muzyki Barokowej

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas