Featured Video Play Icon

Koncert na cztery ręce – od Mozarta do Straussa

W piątek (17 lipca) w krzeszowskiej Bazylice odbył się koncert duetu organowego – Sebastiana Kresaliego i Tomasza Padoła. Dwójka niezwykle utalentowanych wirtuozów zaprezentowała nam niesamowite możliwości organów Michała Englera.

Duet koncertujący pod nazwą „AdLibitum Organ Duo” oczarował publiczność zgromadzoną w naszej świątyni. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć repertuar od utworów Mozarta, aż do twórczości Johanna Straussa. Wiele z prezentowanych utworów było znanych publiczności m.in. z filmów, to sprawiło, że całość wydarzenia nie była nakierowana jedynie na słuchaczy muzyki organowej. Urozmaiceniem koncertu był ekran, który stanął przed publicznością, na którym można było obserwować zmagania artystów z instrumentem. Dziękujemy całej zebranej publiczności oraz artystom. Dziękujemy Panu Ryszardowi Bizoniowi za obsługę kamer i obsługę techniczną. Dziękujemy Panu Arturowi Kubieńcowi za fotorelację z wydarzenia. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do uczestnictwa w trwających Letnich Koncertach Organowych. Przypominamy, że do końca sierpnia 2020 roku gramy dla Państwa każdego dnia o godz. 11:00 i 13:00.

Fotorelacja – Relacje Regionalne (Artur Kubieniec)

 


Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Krzeszów 2020 dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura Dostępna”.

Kultura Dostępna - logo

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Prośba o pomoc od Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu dla Kościoła w Nowogródku na Białorusi

Następny artykuł:
Jakub Stefek zaprasza do Krzeszowa!

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas