Spotkanie Rycerzy i Dam Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, 22 lipca 2020 roku

W 2033 roku chrześcijanie na całym świecie będą obchodzić jubileusz dwóch tysięcy lat od Zmartwychwstania Chrystusa. Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, w diecezji legnickiej, miało miejsce Spotkanie Rycerzy i Dam Zakonu celem należytego przygotowania się do tego jubileuszu.

Galeria zdjęć

 

Maria Magdalena wzorem do naśladowania

 

Dzień skupienia dam i kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie z okręgu dolnośląskiego i górnośląskiego odbył się wczoraj w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Damy i kawalerowie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie z okręgu dolnośląskiego i górnośląskiego dniem skupienia zorganizowanym tradycyjnie w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie rozpoczęli swoje przygotowania do przypadającego w 2033 roku jubileuszu dwóch tysięcy lat od Zmartwychwstania Chrystusa.

Spotkanie rozpoczęło się Godzinkami śpiewanymi w tamtejszej Kaplicy św. Marii Magdaleny z pustym Grobem Chrystusa. Potem sprawowano Eucharystię, której przewodniczył kawaler tego zakonu, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu, ks. Paweł Oskwarek.

Marek Zygmunt

Pełen artykuł do przeczytania na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/224023,maria-magdalena-wzorem-do-nasladowania.html

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Poświęcenie pojazdów i odpust ku czci św. Anny

Następny artykuł:
Prośba o pomoc od Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu dla Kościoła w Nowogródku na Białorusi

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas