Ks. Mateusz Rycek i ministranci

Drodzy Ceremoniarze, Lektorzy i Ministranci!

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kierujemy serca w stronę naszego Pana, prosząc Go abyśmy swoim życiem budowali Jego Królestwo.

Ta dzisiejsza uroczystość jest również świętem całej Służby Liturgicznej i okazją aby podziękować Wam drodzy Ministranci za Waszą codzienną służbę, za gorliwość i otwarte serce na Boga, który sam Was zaprosił do tej zaszczytnej służby.

Św. Jan Paweł II zwracając się do ministrantów podczas audiencji generalnej w Rzymie 1 sierpnia 2001 roku powiedział: „podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi «pomocnikami proboszcza». Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie”.

Życzymy Wam drodzy Ministranci, aby służba przy Ołtarzu była dla Was źródłem Bożej łaski, dzięki której będziecie wzrastać w wierze, odkrywając również swoje życiowe powołanie.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

Z pamięcią w modlitwie

ks. Mateusz Rycek
ks. Mateusz Maleńczuk
Diecezjalni Duszpasterze Służby Liturgicznej

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Efekty programu "Muzyczny Ślad"

Następny artykuł:
Odszedł kardynał

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas