Wspólne zdjęcie - Niewolnicy Maryi

Niewolnicy Maryi

8 grudnia 2020 r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w krzeszowskim sanktuarium prawie 60 osób złożyło uroczysty Akt Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.

Uczestnicy przygotowywali się do tej chwili w trakcie 33-dniowych rekolekcji prowadzonych przez naszą Wspólnotę w Krzeszowie i Rudnej.

Akt Ofiarowania się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi według „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” złożyło 25 osób z parafii Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie oraz ponad 30 osób z parafii Św. Trójcy w Rudnej, gdzie proboszczem jest nasz rodak ks. dr Jan Pazgan. Każdy z uczestników przed przystąpieniem do 33. dniowych rekolekcji otrzymał dedykowany osobisty Przewodnik „33 dni Ad Iesum Per Mariam” (wyd.Apostolicum) z treściami do rozważań i modlitwami na każdy dzień rekolekcji.

Przez 33 dni każdy uczestnik rozważał Słowo Boże oraz tekst „Traktatu…” lub „O Naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis. Pozostałe materiały rekolekcyjne (m.in. łańcuszek niewolnika Maryi na rękę, imienny certyfikat, pamiątkowy akt itp.) każdy uczestnik otrzymał w dniu złożenia swojego aktu. Raz w tygodniu w niedzielny wieczór spotykaliśmy się na wspólnej Eucharystii oraz adoracji Najświętszego Sakramentu z treściami rekolekcyjnymi – animowanej przez naszą wspólnotę w duchu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Uroczystość zawierzenia się w Niewolę Maryi miała miejsce w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w bazylice krzeszowskiej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. dr Jan Pazgan, proboszcz z Rudnej.

Nowi duchowi niewolnicy Maryi zapragnęli kontynuować wspólne spotkania na adoracji Najświętszego Sakramentu z Maryją, przez Maryję, dla Maryi animowane przez naszą Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi. Takie spotkania odbywać się będą w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz.17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Ks. Marian Kopko z Krzeszowa

Galeria z uroczystości

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Święto Światła

Następny artykuł:
Pogrzeb proboszcza Zbigniewa Jagielskiego z Marciszowa

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas