Oferta edukacyjna

W jaki sposób zachęcić dzieci i młodzież do poznawania historii? Śpieszymy ze wskazówką. Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Krzeszowie, stworzyliśmy specjalny cykl zajęć edukacyjnych, które w przystępny sposób przedstawiają uczestnikom historię Europejskiej Perły Baroku. Jedną z propozycji jest gra terenowa, w ramach której dzieci spacerując po Kościele Klasztornym odpowiadają na pytania – liczą, odnajdują i rozwiązują zagadki, a dopełnieniem tych zajęć jest krótkie zwiedzanie Kościoła Brackiego i pokolorowanie kredkami wybranego przez siebie dzieła Michała Willmanna. Grupy, które są bardziej zainteresowane zajęciami plastycznymi i historią malarstwa, mogą pójść śladami Willmanna i wspólnie z naszym przewodnikiem odbyć fascynującą podróż w świat malarstwa, a następnie przetestować swoje umiejętności na sztalugach – kolorując farbami jedno z dzieł „śląskiego Rembrandta”.

Nasza kadra przewodników zawsze dopasowuje każdą z tras do wieku uczestników, jednakże dla celów programowych dysponujemy również specjalną ofertą dla najmłodszych odkrywców.

1) „Opowieść o Opactwie”

Historia Krzeszowskiego opactwa opowiedziana w legendach i anegdotach.

Odbiorcy: przedszkola, klasy I-III
Czas: 90 minut
Liczba osób: 15-50

2) „Rozbicie dzielnicowe a Opactwo Krzeszowskie”

Historia Śląska począwszy od „Testamentu Krzywoustego” do momentu przejścia Księstwa świdnicko-jaworskiego w ręce Korony Czeskiej.

Odbiorcy: Klasy IV+, szkoły ponadpodstawowe
Czas: 75 minut
Liczba osób: 15-35

3) „Reformacja i kontrreformacja”

Historia reformacji na Śląsku oraz jej skutki na przykładzie krzeszowskiego opactwa.

Odbiorcy: Klasy IV+, szkoły ponadpodstawowe
Czas: 75 minut
Liczba osób: 15-35

4) „Zwiedzanie z grą terenową i kredkami”

Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego dla naszych najmłodszych zwiedzających przygotowaliśmy zbiór pytań, zagadek i łamigłówek. Gra terenowa rozwiązywana będzie podczas podróży z naszym przewodnikiem, a jej zwieńczeniem będzie kolorowanka będąca odbiciem wybranego dzieła Willmanna.

Odbiorcy: klasy III-V
Czas: 90 minut
Liczba osób: 15-50

5) „Śladem Michała Willmanna”

Niezwykła podróż w świat malarstwa, podczas której dzieci poznają postać „śląskiego Rembrandta” oraz zobaczą jego życiowe dzieła. Dowiemy się w jaki sposób powstawały farby i jakich narzędzi używali malarze z okresu baroku, a także czym są freski i dlaczego ich tworzenie było aż tak trudne. Finalnie każdy z uczestników na sztaludze i w specjalnym przebraniu spróbuje swoich sił kolorując farbami wybrany obraz z Kościoła Brackiego.

Odbiorcy: klasy III-VI
Czas: 90 minut
Liczba osób: 15-25

Zobacz także

Zwiedzanie
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas