plansza informacyjna PFR

Dzięki tarczy działamy dalej

Przez kilka lat udało nam się stworzyć bardzo zgrany zespół ludzi, którzy swoją pracę traktują również jako swego rodzaju misję. Każdego dnia staramy się, aby przybywający do Krzeszowa pielgrzymi i turyści czuli się tu jak najlepiej, aby byli otoczeni opieką i aby o swoich przeżyciach w tym miejscu chcieli opowiedzieć innym. Miesiąc luty zapowiadał niezwykle udany a jednocześnie pracowity sezon. Planowaliśmy również liczne wydarzenia – te religijne jak i kulturalne, mieliśmy nowe pomysły na niespodzianki dla zwiedzających. Pełni zapału i nowej energii czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu, który zazwyczaj następuje wraz ze świętami Wielkanocnymi.

Wtedy przyszedł marzec, a wraz z nim rozwój epidemii koronawirusa i wszystko stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Niestety pod znakiem zapytania stanęła również możliwość utrzymania zespołu ludzi. Nadwątlone okresem zimowym finanse firmy i wizja braku obrotów w najbliższych miesiącach stawiały przed nami trudne decyzje. Chcieliśmy za wszelką cenę utrzymać nasz zespół, ale obroty porównując aktualny rok do roku poprzedniego spadły o blisko 90%. Wtedy pojawiły się pierwsze propozycje rządu niemalże jak światło w długim tunelu. Zatrudniając 9 osób fundacja EUROPEJSKA PERŁA BAROKU zalicza się do mikroprzedsiębiorców. Mogliśmy zatem skorzystać zarówno ze zwolnienia z połowy składek ZUS jak i z udzielanych przez PUP dopłat do pensji pracowników. Wystąpiliśmy również do Państwowego Funduszu Rozwoju o subwencję na pokrycie strat i zapewnienie płynności finansowej.

Dzięki pomocy rządu udało nam się utrzymać cały zespół, będziemy mogli również w pewnym stopniu zrealizować zaplanowane na ten rok inwestycje i wydarzenia. Z zachowaniem wymogów sanitarnych udostępniliśmy zwiedzającym nasze obiekty. Możemy również gościć Państwa w naszym sklepie i restauracji.

Dzięki tarczy antykryzysowej i finansowej możemy działać dalej.

Grzegorz Żurek

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Ks. Marian Kopko został odznaczony "Krzyżem Służby Niepodległości"

Następny artykuł:
Potrzebujemy codziennego Różańca - naszdziennik.pl

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas