Pielgrzymka Dzieci

Festiwal Krzeszów 2019 – muzycznie i śpiewająco

Choć rok 2019 się nie skończył, a my mamy jeszcze kilka niespodzianek, to już dziś można śmiało powiedzieć, że był to rok przepełniony muzyką. Zdecydowana większość organizowanych przez nas przeglądów i koncertów odbyła się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019.

Owiane już tradycją Przeglądy Piosenki Religijnej i Patriotycznej od 26 lat organizowane są przez ks. Mariana Kopko. W tym roku po raz pierwszy połączone zostały bezpośrednio z wydarzeniami religijnymi odbywającymi się na terenie sanktuarium. W ten sposób połączenie przeglądu dla seniorów z Pielgrzymką Żywego Różańca, czy przeglądu dla młodzieży z II Pielgrzymką Dzieci stworzyło dwa idealnie współgrające ze sobą spotkania. Były to więc wydarzenia modlitewne z muzyką w tle, które dla uczestników proponowały poprzez koncerty dodatkowe atrakcje, a dla muzyków występujących na scenie generowały niemałą publiczność. Muzyki nie zabrakło także na Wielkim Pikniku Patriotycznym, który odbył się przy okazji VI Zjazdu Motocyklowego oraz na Wielkim Odpuście Krzeszowskim, podczas którego dzięki specjalnie wydanym śpiewnikom wierni wspólnie z Kapelą znad Baryczy śpiewali.

Ten rok to także kolejna edycja Letnich Koncertów Organowych zatytułowanych „Muzyka Dawnych Mistrzów”. W lipcu i sierpniu tego roku łącznie zagraliśmy 136 koncertów, proponując lokalnej społeczności oraz turystom wysokiej klasy muzykę organową. Każdy z koncertów był zupełnie bezpłatny. Zorganizowaliśmy dodatkowo dwa nietypowe koncerty – Kameralny Koncert Harfowy, który odbył się wewnątrz zabytkowego Pawilonu na Wodzie oraz Koncert Muzyki Dawnej, podczas którego słuchacze mieli okazję wysłuchać muzyki w towarzystwie architektury baroku – wewnątrz Mauzoleum Piastów Śląskich. Kolejnym nietypowym i jednocześnie pierwszym takim wydarzeniem w regionie był zorganizowany w lipcu tego roku koncert grupy TGD. Wierni z całego Dolnego Śląska zjechali się końcem lipca do Krzeszowa, by wspólnie w Bazylice Mniejszej poprzez muzykę i śpiew chwalić Pana Boga.

Wszystkie powyższe wydarzenia odbyły się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz fundacji KGHM. Dziękujemy wszystkim podmiotom i osobom, które czynnie zaangażowały się w powstanie każdego z wymienionych przeglądów, koncertów i spotkań.

JT

Galerie zdjęć:

VI Zjazd Motocyklowy i Wielki Piknik Patriotyczny

Kameralny koncert harfowy w wyk. Jadwigi Tomczyńskiej

Koncert TGD w Bazylice Mniejszej

Wielki Odpust Krzeszowski – Festyn Odpustowy 2019

Wratislavia Cantans w Krzeszowie

Pielgrzymka Żywego Różańca i Przegląd Piosenki Seniorów

II Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa i Przegląd Piosenki Dzieci

Festiwal Krzeszów 2019 dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KHGM Polska Miedź.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Nocny Koncert Organowy 2019

Następny artykuł:
Warunki odpustu zupełnego (1–8 listopada)

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas