Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

5. Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa oraz Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej – trwają zapisy

Kontynuując wieloletnią tradycję Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej (dalej PRiP), a także biorąc pod uwagę jego popularność serdecznie zapraszamy do zapisywania się do udziału w tegorocznej edycji.

8 października do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie przybędą dzieci z całej Polski. To już piąta edycja pielgrzymki najmłodszych do pocysterskiego opactwa. Podczas wydarzenia odbędzie się Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej, na który trwają zapisy. Patronat medialny nad inicjatywą sprawuje Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”.

V Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa pod hasłem „Wielkie Odkrycie” rozpocznie się o godz. 10.00 przeglądem zespołów w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej, który stanowi kontynuację wielowiekowej tradycji. Na przybyłe dzieci czekają również gry terenowe i konkurencje, a także zabawy na dmuchańcach.

„Odwiedzający Pocysterskie Opactwo otrzymają moc muzyki i śpiewu. Serdecznie zapraszamy zespoły do zapisywania się do festiwalu. Zapisy trwają do dnia 2 października 2022” – informują organizatorzy na stronie sanktuarium.

Nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę, która jest niezbędna w formowaniu osobowości młodego człowieka na drodze do świętości. Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana o godz. 15.00 w kościele pw. św. Józefa. Podczas Eucharystii śpiewem będzie chwalił Pana Boga chórek dzieci „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

Do Krzeszowa będą pielgrzymować m.in. dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. Opiekun wspólnoty o. Piotr Dettlaff CSsR zaprasza do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

– Kochane Dzieci, Przyjaciele z Podwórkowych Kółek Różańcowych! Przed nami szczególny miesiąc: październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II przypomina nam, że Różaniec jest skarbem, który trzeba odkryć. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Was na nasze najbliższe regionalne spotkanie. Już 8 października będziemy pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie w diecezji legnickiej. Gorąco Was zapraszamy w imieniu samej Matki Bożej. Do zobaczenia! – zachęca redemptorysta.

Źródło: naszdziennik.pl

Serdecznie zapraszamy zespoły do zapisywania się do festiwalu zapisy trwają do dnia 2 października 2022.

 

Regulamin i karta zgłoszeń – doc (word)

Regulamin i karta zgłoszeń – pdf

 

Szczegółową informacją dot. nadchodzącego przeglądu dysponuje nasze festiwalowe biuro. Kontakt: 510 227 769, administracja@opactwo.eu

Tegoroczne Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej odbywa się w ramach „Festiwalu Krzeszów 2022”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Pielgrzymka dzieci - plakat

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Pielgrzymka Żywego Różańca oraz Przegląd Zespołów Folklorystycznych - trwają zpisy

Następny artykuł:
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas