Festyn Patriotyczny

Festyn Patriotyczny

Tegoroczny Wielki Odpust Krzeszowski nie ograniczał się jedynie do przeżyć duchowych. Dzięki wsparciu licznych podmiotów udało nam się zorganizować Festyn Patriotyczny przepełniony atrakcjami.

15-ego sierpnia, jak każdego roku, tłumy wiernych nawiedziły Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Blisko 10 000 osób przybyło w tym roku do Krzeszowa aby uczestniczyć w Mszy Odpustowej oraz Festynie Patriotycznym, który rozpoczął się tuż po zakończeniu uroczystości (o godz. 13:30). Każdy z grona tysięcy odwiedzających mógł na Placu Klasztornym znaleźć coś dla siebie – na przybyłych czekały liczne atrakcje oraz poczęstunek.

Podczas Festynu Patriotycznego nie mogło zabraknąć muzyki, na scenie wystąpiła Kapela znad Baryczy, która porwała publiczność. Dzięki specjalnie przygotowanym „Informatorom Kulturalnym” w których znajdowały się teksty piosenek patriotycznych dzieci, młodzież i seniorzy mogli wspólnie śpiewać i na tle biało-czerwonych flag dumnie prezentować swój patriotyzm. Kilkaset osób zebrało się przed sceną aby wokalnie wspomagać zespół muzyczny. Alejki podczas wydarzenia pełny były stoisk informacyjnych i promocyjnych – które ukazywały lokalne atrakcje regionu, oraz stoisk rękodzielników – w których to można było nie tylko nabyć ręcznie tworzone przedmioty, ale przede wszystkim poznać ludzi z pasją i zobaczyć ich dzieła. Kolejny rok z rzędu gościliśmy u siebie także Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, która prowadziła zbiórkę na placu, a której to też przekazany został cały dochód ze stoisk znajdujących się na terenie sanktuarium. Wydarzenie miało zatem charakter nie tylko edukacyjny (promujący wartości patriotyczne), ale także wiązało z charytatywnym celem.

Festyn Patriotyczny odbył się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019 dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź. Fotorelacja z wydarzenia (fot. Przemysław Groński) – link.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Rada Stała Episkopatu do rodziców: demoralizujące treści mogą naruszać dobra osobiste dzieci i rodziców

Następny artykuł:
Wielki Odpust Krzeszowski 2019

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas