Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

W sobotę 2-go lipca miało miejsce nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  Tego dnia była sprawowana Msza św., po której nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz koncert organowy i koncert Pawła Dudzika z Krakowa.

Galeria zdjęć

 

Paweł Dudzik – Jest wokalistą grającym na gitarze,autorem tekstów i muzyki, laureatem pierwszych miejsc na festiwalach krajowych i zagranicznych, liderem zespołu Drabina Jakuba Trio, oraz współtwórcą duetu Dudzik/Salus. Ma za sobą dziesiątki zagranych koncertów na scenach w całej Polsce. Jego utwory były grane w Radiowej Trójce i wielu innych polskich rozgłośniach. Radio Kraków, Radio Rzeszów, Radio Lublin, Radio Kielce, Radio RDN, Radio Centrum Rzeszów, Radio Żak. W 2017 roku nakładem łódzkiego wydawnictwa Dalmafon ukazał się debiutancki album jego zespołu Drabina Jakuba Trio. Od 2021 roku dodatkowo rozpoczął działania solowe.

 

Wojownicy Maryi

Łamią stereotyp mężczyzny w Kościele, który na Mszę św. przychodzi w niedzielę by stać, słuchać i ewentualnie pośpiewać. Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi odbyło się w 2021 r. na Jasnej Górze.

Wojownicy Maryi to wspólnota założona przez mężczyzn, ich spotkania odbywają się cyklicznie. Opiekunem ruchu jest salezjanin ks. Dominik Chmielewski. 5 lat temu było ich kilkudziesięciu, obecnie ok. tysiąca pasowanych na Wojownika, w tym kapłani. Czynnie zaangażowanych jest ok. 3 tys. mężczyzn. To jedna z bardziej dynamicznie rozwijających się wspólnot w Polsce, powstają także grupy Wojowników Maryi zagranicą np. w Stanach Zjednoczonych. Ważna w życiu Wojownika jest relacja z Maryją, którą budują przez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, codzienny różaniec, czy zawierzenie Jezusowi przez Jego Matkę. Wojownicy Maryi czynnie angażują się w życie Kościoła i choć jak twierdzą – samo paciorkowanie nie wystarczy – to przez modlitwę, osobiste świadectwo pokazują wartość wiary. – Nadchodzą czasy, a nawet już są, że samo paciorkowanie nie wystarczy, sama modlitwa rano i wieczorem czy zjedzenie rybki w piątek to za mało. Czułem, że potrzebuję bliższej relacji z Jezusem. I we wrześniu pojechałem na pierwsze spotkanie do Poznania. Jak zobaczyłem ok. trzech tysięcy mężczyzn, którzy padli na twarz przed Panem w modlitwie uniżenia, leżąc krzyżem, no to nie mogłem wyjść z podziwu. I wtedy wiedziałem, ze to jest moje miejsce – opowiadał Jacek Gawlik, lider częstochowskiej wspólnoty.

Na podstawie artykułu: https://www.niedziela.pl/artykul/80601/Swidnica-Wojownicy-przepraszaja

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Msza św. z udziałem Dam i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie

Następny artykuł:
Trwają prace przy realizacji zadania "Krzeszów, Muzeum opactwa, kontynuacja konserwacji zbiorów muzealnych - Św. Józef (XVII w.)"

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas