Ślub Józefa i Maryi - fresk

Nauki przedmałżeńskie w Krzeszowie

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Domu Rekolekcyjnym „Na Szlaku” w Krzeszówku odbędzie się w trzy soboty 25 lutego, 11 marca i 25 marca 2023. Zapraszamy wszystkie pary, które planują zawarcie małżeństwa.

Nasz cykl nauk przedmałżeńskich wygląda następująco. Spotykamy się w trzy soboty co dwa tygodnie na terenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Spotkania trwają od 9:00 do 14:00, a poprowadzą je księża i doradcy życia rodzinnego. Podczas katechez staramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Pary, które w bieżącym roku zamierzają zawrzeć małżeństwo prosi się, by nie odkładały decyzji o odbyciu nauk, gdyż najlepiej rozpocząć je minimum pół roku przez ślubem. Przypominamy także o niezbędnych trzech spotkaniach w ramach poradni rodzinnej, na których prowadzi się naukę metody rozpoznawania płodności (po zakończeniu katechez). Spotkania te można odbyć u wybranego przez siebie doradcy życia rodzinnego, posiadającego ważne uprawnienia (tzw. misję kanoniczną).

Pary chcące zapisać się na nauki prosimy o wysłanie sms’a na nr 691 846 094 lub maila na adres poradnia.krzeszow@gmail.com, w którym będą następujące dane: imiona i nazwiska narzeczonych; data ślubu; parafia, w której dopełniane są formalności związane ze ślubem; nr telefonu do kontaktu. Pod podanym numerem telefonu udzielane są też dodatkowe informacje dla zainteresowanych.

WAŻNE: Cykl wiosenny będzie jedynym cyklem w 2023 roku.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Pielgrzymka do największych Sanktuariów Maryjnych Europy - 4-18 wrzesień 2023 r.

Następny artykuł:
Zasłyszane w Opactwie: Bractwo św. Józefa

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas