Nauki przedmałżeńskie w Krzeszowie

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Krzeszowie odbędzie się w trzy soboty lutego 2020 roku (sobota 1 lutego,  sobota 15 lutego i sobota 29 lutego 2020).

Dla par, które szukają nauk przedmałżeńskich w innym terminie polecamy spotkania prowadzone przez „Spotkania małżeńskie”. Terminy tutaj.

Informujemy również, iż w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze cykl nauk rozpoczyna się 31 sierpnia 2019 o godz. 19:00.

Nasz cykl nauk przedmałżeńskich wygląda następująco. Spotykamy się w trzy soboty co dwa tygodnie w Obsłudze Pielgrzyma w Krzeszowie. Spotkania trwają od 9:00 do 15:00, a poprowadzą je księżą i doradcy życia rodzinnego.

Podczas katechez staramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Pary, które w bieżącym roku zamierzają zawrzeć małżeństwo prosi się, by nie odkładały decyzji o odbyciu nauk, gdyż najlepiej rozpocząć je minimum pół roku przez ślubem. Przypominamy także o niezbędnych trzech spotkaniach w ramach poradni rodzinnej, na których prowadzi się naukę metody rozpoznawania płodności (po zakończeniu katechez). Spotkania te można odbyć u wybranego przez siebie doradcy życia rodzinnego, posiadającego ważne uprawnienia (tzw. misję kanoniczną).

Pary chcące zapisać się na nauki prosimy o wysłanie sms’a na nr 691 846 094 lub maila na adres poradnia.krzeszow@gmail.com, w którym będą następujące dane:

– imiona i nazwiska narzeczonych,
– data ślubu
– parafia, w której dopełniane są formalności związane ze ślubem
– nr telefonu do kontaktu

Pod podanym numerem telefonu udzielane są też dodatkowe informacje dla zainteresowanych.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
75. rocznica Powstania Warszawskiego

Następny artykuł:
26. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej - trwają zapisy

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

 

sklep opata

Znajdź nas