Noc Wszystkich Świętych 2019

Noc Wszystkich Świętych 2019

Tegoroczna Noc Wszystkich Świętych to szereg atrakcji. Szósta edycja tego wydarzenia obejmowała liczne spotkania duchowe, Nocne Zwiedzania, Nocny Koncert Organowy oraz czasową wystawę prezentującą zbiór krzeszowskich relikwii.

Noc Wszystkich Świętych to coroczne wydarzenie przypadające na ostatni dzień października, w tym roku jednak nasz program rozłożył się znacznie szerzej. Pierwszym elementem programu była Msza Święta, która odbyła się 26-ego października w krzeszowskiej bazylice, jej zwieńczeniem było uroczyste przeniesienie relikwii do Mauzoleum Piastów Śląskich. Następnie o godz. 19:00 odbył się Nocny Koncert Organowy w wyk. Marka Fronca – więcej informacji o koncercie i o godz. 20:00 otworzyliśmy wystawę dla odwiedzających. Wystawa „Świętych Obcowanie” prezentującą zbiór krzeszowskich relikwii była pierwszym takim wydarzeniem w historii Pocysterskiego Opactwa – więcej informacji o wystawie oraz fragment wykładu.

Fotorelacja z wydarzeń 26-ego października (fot. Przemysław Groński)

Nocy Wszystkich Świętych towarzyszyły także specjalne edycje Nocnych Zwiedzań. Dzieci i młodzież z naszej parafii miały ponadto możliwość uczestnictwa w Balu Wszystkich Świętych oraz w tematycznej grze terenowej. Wydarzenia te przygotowane zostały przez ks. Marcina Kalutę oraz pracowników fundacji EPB. Ks. Marcin będący katechetą wykorzystał także wystawę na rzecz specjalnych zajęć tematycznych dla klas Zespołu Szkół w Krzeszowie – więcej informacji o wizytach młodzieży z Zespołu Szkół.

Tradycyjnym i najważniejszym elementem VI Nocy Wszystkich Świętych była nocna pasterka. O północy z 31 października na 1 listopada spotkaliśmy się na Mszy Świętej w Mauzoleum Piastów Śląskich przy ołtarzu Wszystkich Świętych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo późnej pory zdecydowali się uczestniczyć w tej eucharystii.

 

JT

 

 

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
TVP3 Wrocław o wystawie relikwii

Następny artykuł:
Dzieci i młodzież na wystawie

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas