Organista

Nocny Koncert Organowy 2019

Za nami jedyny i niepowtarzalny koncert organowy w wyk. Marka Fronca. Wydarzenie odbyło się w ramach Nocy Wszystkich Świętych, jednocześnie zbiegając się z zakończeniem prac konserwatorskich przy instrumencie. W sobotę (26 października) w licznym towarzystwie melomanów spotkaliśmy się przy organach Michała Englera.

Nocny Koncert Organowy odbył się w Krzeszowie drugi rok z rzędu. Tym razem mieliśmy okazję spotkać się nie tylko w związku z VI edycją Nocy Wszystkich Świętych, ale także ze względu na zakończony remont organów. Koncert odbył się zatem się dzięki współpracy z fundacją Erika-Simon-Stiftung oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którzy sfinansowali wykonane prace konserwatorskie. Dziękujemy publiczności za ogromne zainteresowanie i tak jak obiecywaliśmy, Pan Marek Fronc zostanie z nami na znacznie dłużej. Zapowiadana płyta  z muzyką organową zostanie nagrana przez artystę w Krzeszowie, a w wersji fizycznej ukaże się zaraz po nowym roku.


Marek Fronc – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego, którą ukończył z wyróżnieniem. Naukę kontynuował w ramach prywatnych studiów pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera w Hamburgu oraz mistrzowskich kursów organowych, prowadzonych przez wybitnych organistów i pedagogów z Polski i Europy, m.in. przez J. Gembalskiego, T.A. Nowaka, E. Kooimanna, L. Lohmanna, H. Vogla, O. Latry, D. Rotha, W. Seifena, U. Spang-Hansena czy S. Rampego. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych: w Landau a.d. Isar w Niemczech oraz w Saint-Maurice w Szwajcarii. Jako solista i kameralista koncertował w ramach festiwali muzycznych w Polsce oraz w Niemczech, Danii, Hiszpanii, na Ukrainie i na Węgrzech. Występował z wieloma solistami, dyrygentami oraz zespołami instrumentalnymi i wokalnymi. Współpracuje z Chórem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu pod dyr. Agnieszki Franków-Żelany. Brał udział w nagraniach fonograficznych realizowanych przez wytwórnie Acte Prealable, MegaVox i DUX. Jego działalność obejmuje również pracę naukową i dydaktyczną w zakresie muzyki organowej i kościelnej. W roku 2014 uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w specjalności instrumentalistyka. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (Katedra Muzyki Kościelnej) oraz Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy. Pełni także funkcję muzyka kościelnego w kościele pw. św. Wojciecha w Legnicy. Jest członkiem komisji wizytacyjnej ds. muzyki i śpiewu w Diecezji Legnickiej.


Fotorelacja z wydarzeń 26 października (fot. Przemysław Groński)

Festiwal Krzeszów 2019 dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KHGM Polska Miedź.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe dla Dzieci

Następny artykuł:
Festiwal Krzeszów 2019 - muzycznie i śpiewająco

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas