Zakończenie Różańca

Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe dla Dzieci

Krzeszów, środa 30 października 2019 roku

„Proszę odmówić dziesiątkę różańca”. Te słowa w wielu przypadkach wypowiadają spowiednicy, prosząc o odmówienie jednej tajemnicy różańcowej.

Dla dzieci pierwszokomunijnych to raczej oczywiste i proste. Dla bierzmowanych wręcz heroiczne wyzwanie. Dla osób dorosłych często walka z pamięcią i zadanie sobie prostego pytania: jak to odmówić?

Nabożeństwo różańcowe jest jednym z najpopularniejszych i najprostszych, jakie istnieją w zachodniej duchowości. Kontemplacyjny charakter tej modlitwy pozwolił wielu świętym na zbudowanie bardzo głębokiej więzi z Maryją i jej Synem. W ostatnich dziesięcioleciach różaniec w ręku stał się jednak raczej atrybutem „babć różańcowych” niż kogoś głęboko przeżywającego swoją wiarę. Zupełnie niesłusznie! Ostatnio wręcz mężczyźni z różańcem w ręku maszerują w różnych pielgrzymkach patriotycznych i religijnych. W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie od trzech lat trwa modlitwa Nieustannego Różańca. W tej chwili z Polski i z różnych krajów zachodnich przynależy do krzeszowskiej wspólnoty prawie 450 osób.

W środę 30 października 2019 roku w Bazylice Krzeszowskiej modliła się wspólnota dzieci, młodzieży i dorosłych na ostatnim w tym roku wspólnej Modlitwie Różańcowej. Po zakończeniu nabożeństwa dzieci i młodzież otrzymały nagrody za wytrwałość w tej pięknej modlitwie ku czci Matki Bożej. Było również wiele uczniów spośród młodzieży z klasy VII i VIII naszej Szkoły w Krzeszowie.

Na wyróżnienie zasłużyli:

Dzieci z wychowania przedszkolnego:

Laura Wyrostek, Stanisław Staś, Jakub Świerad,

Uczniowie z klasy drugiej:

Nel Kusztal, Wiktoria Nowak, Paweł Deka, Zosia Wyrostek,

Uczniowie z klasy trzeciej:

Wojciech Tomaszewski, Karol Olszański, Dominika Piechota, Marcel Paździor, Antoni Kuś, Joanna Ptak, Oliwia Bernatowicz, Milena Dej, Klaudia Mszańska, Otylia Morawska, Jakub Binkowski, Katarzyna Krzyżak, Michał Homoncik, Iga Pienkoś, Jakub Staś,

Uczniowie z klasy piątej:

Oliwia Wyrostek, Aleksandra Wyrostek, Julia Szpargała, Julia Mokrzycka, Piotr Deka, Zuzanna Staś, Kacper Berdechowski.

Galeria z ostatniego Nabożeństwa Różańcowego dla Dzieci

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Dzieci i młodzież na wystawie

Następny artykuł:
Nocny Koncert Organowy 2019

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas