Aktualności Parafialne

Pielgrzymka „Chrześcijańska Kuba”

W dniach 15 lutego do 1 marca 2023 r. odbędzie się pielgrzymka na Kubę. W poszukiwaniu chrześcijańskich śladów na Kubie.

Czytaj więcej

Ola Wyrostek

Żegnamy Olę

Z głębokim żalem informujemy, że zmarła Ola Wyrostek – jedna z wolontariuszek działających na rzecz Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie.

Czytaj więcej

Festiwal Trzech Kultur 2023 r.

Festiwal Trzech Kultur 2023

Zakończył się XIII Festiwal Trzech Kultur. W sobotę, 14 stycznia 2023 roku, do Krzeszowa przybyli soliści, zespoły dziecięce, młodzieżowe oraz folklorystyczne aby zaprezentować jasełka oraz zaśpiewać kolędy i pastorałki.

Czytaj więcej

Lourdes

Pielgrzymka do największych Sanktuariów Maryjnych Europy – 4-18 wrzesień 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymki do największych Sanktuariów Maryjnych Europy, która odbędzie się we wrześniu 2023 r. Dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie. Pielgrzymkę Organizuje Biuro Pielgrzymkowe „Elżbieta” z Legnicy, natomiast zapisy w Krzeszowie prowadzi ks. proboszcz Marian Kopko.

Czytaj więcej

Ślub Józefa i Maryi - fresk

Nauki przedmałżeńskie w Krzeszowie

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Domu Rekolekcyjnym „Na Szlaku” w Krzeszówku odbędzie się w trzy soboty 25 lutego, 11 marca i 25 marca 2023. Zapraszamy wszystkie pary, które planują zawarcie małżeństwa.

Czytaj więcej

Święto Trzech Króli

Objawienie Pańskie, święto Trzech Króli

W piątek 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego, jak co roku dzieci z naszej parafii przybyły w strojach królewskich do bazyliki pw. Wniębowzięcia NMP by złożyć pokłon Dziecięciu Jezus.

Czytaj więcej

ks. bp Adam Bałabuch

Msza Święta Noworoczna pod przewodnictwem JE ks. bpa Adama Bałabucha

Mszy Świętej Noworocznej o godzinie 12-stej w Krzeszowskiej Bazylice przewodniczył JE ks. Adam Bałabuch, biskup pomocniczy ze Świdnicy.

Galeria zdjęć

Pasterki 2022

Pasterki w Krzeszowie

Jak co roku w Krzeszowie miały miejsce dwie pasterki. Jedna z nich odbyła się w bazylice o godz. 24.00, a druga w kościele pw. św. Anny o godz. 22.00 na górze św. Anny. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tych wydarzeń.

Czytaj więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe ZSZiO 2022
Krzeszówek 2022

Zakończono prace przy remoncie elewacji zabytkowej plebanii przy kościele pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku

Kolebka pocysterskiego opactwa w Krzeszowie pięknieje z każdym dniem! Śpieszymy z informacją, że zostały ukończone prace przy remoncie elewacji zabytkowej plebanii w Krzeszówku.

Czytaj więcej

Święto Światła - 400. rocznica odnalezienia Ikony MBŁ

400. rocznica odnalezienia Ikony Matki Bożej Łaskawej

Dnia 18-go grudnia po raz 400. obchodziliśmy Festum Lucis – Święto Światła. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz wysłuchania kazania J.E. bpa Andrzeja Siemieniewskiego.Czytaj więcej

Święty Mikołaj 2022 - nagłówek

Święty Mikołaj w Krzeszowie 2022 r.

Szóstego grudnia Święty Mikołaj przybył do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. We wtorkowy wieczór Święty przyszedł do dzieci, które uczestniczyli we Mszy Św. Roratniej.

Galeria zdjęć