Aktualności Parafialne

Kościół pw. św. Józefa

Msze św. w sanktuarium św. Józefa

Od poniedziałku 17 czerwca poranne Msze Święte będą sprawowane w kościele pw. św. Józefa, od poniedziałku do soboty o godz. 7:00, natomiast w niedziele o godz. 7:30.

Czytaj więcej

„VERBUM ET MUSICA"

Wieczór muzyki fortepianowej i poezji

Zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki fortepianowej połączony z recytacją poezji „VERBUM ET MUSICA. Harmonia słów i dźwięków”.

Czytaj więcej

3 czerwca – Radio Maryja i TV Trwam w Krzeszowie

W dniu 3 czerwca 2024 r. Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej kolejny rok z rzędu miało przyjemność gościć TV TRWAM i Radio Maryja. Dziękujemy ekipie radiowo-telewizyjnej, wszystkim uczestnikom, widzom i słuchaczom.

Czytaj więcej

Pielgrzymka NSZZ "Solidarność" 2024

Pielgrzymka Solidarności do Krzeszowa

W niedzielę członkowie Regionu Zagłębie Miedziowe oraz Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność wyruszyli na pielgrzymkę do Krzeszowa, jednego z najważniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce.

Czytaj więcej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2024

W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O godz. 10.00 miała miejsce główna uroczystość z procesją Eucharystyczną do czterech Ołtarzy.

Czytaj więcej

Pielgrzymka Duchowieństwa Diecezji Legnickiej do Krzeszowa

W piątek, ostatniego dnia maja 2024 roku do Krzeszowa przybyło ponad 100 księży diecezjalnych i zakonnych na czele z biskupami Andrzejem Siemieniewskim, Piotrem Wawrzynkiem oraz zaproszonym Tadeuszem Lityńskim – biskupem zielonogórsko-gorzowskim. W Krzeszowie tego dnia odbyła się Pielgrzymka Duchowieństwa Diecezji Legnickiej.

Czytaj więcej

Widok na św. Annę

Msze Święte na Górze Św. Anny od 24 maja

Góra Św. Anny to niezwykle krajobrazowe miejsce, położona na wysokości 593 m n.p.m. góruje nad Kotliną Krzeszowską i zachwyca widokami odwiedzających.

Czytaj więcej

Bukowina Ukraińska

Z Krzeszowa na Bukowinę Ukraińską

Kolejny już raz parafianie z Krzeszowa i okolic przygotowują transport darów dla Polaków żyjących na Bukowinie Ukraińskiej.

legnica.fm

LO Wałbrzych

Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek

Komunikat Biskupa Świdnickiego do rodziców i uczniów klas VIII z zachętą do zainteresowania Katolickim Liceum w Wałbrzychu.

Czytaj więcej

Nauki przedmałżeńskie zostały odwołane

Nauki przedmałżeńskie w Krzeszowie zostały odwołane

Cykl nauk przedmałżeńskich zaplanowany na ten rok się nie odbędzie!

Czytaj więcej

Wigilia Paschalna 2024

Obchody Świąt Wielkanocnych 2024 – galerie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości wielkanocnych.

Czytaj więcej

Wielka Sobota 2024

Stworzeni na obraz Boga

Liturgii Wigilii Paschalnej połączonej z Rezurekcją, sprawowanej w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (diecezja legnicka), przewodniczył wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, do której należy to święte miejsce, ks. Łukasz Toporek.

naszdziennik.pl