Aktualności Parafialne

Odpust ku czci św. Wawrzyńca w Krzeszówku 2022

Odpust ku czci św. Wawrzyńca w Krzeszówku oraz zwiedzenie Domu Pielgrzyma „Na szlaku Cysterskim”

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 14.00 odbył się Odpust ku czci św. Wawrzyńca w Krzeszówku uroczystości przewodniczył ks. Tomasz – Kapłan pracujący w Republice Czeskiej. Po mszy Świętej każdy mógł zobaczyć powstający Dom Pielgrzyma „Na szlaku Cysterskim”, który będzie się mieścił w dawnej plebanii przy kościele pw. św. Wawrzyńca.

Czytaj więcej

Chór Liturgiczny z Zalesia Dolnego

Podziękowania od chóru liturgicznego parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym (Piaseczno)

Szczęść Boże!
chcielibyśmy serdecznie podziękować za możliwość śpiewu oraz gry na organach Englera w Bazylice Krzeszowskiej w niedzielę 31 lipca 2022 roku.

Czytaj więcej

Festyn św. Krzysztofa i Odpust na Górze św. Anny w Krzeszowie

Dnia 24 lipca br. w niedzielę, MIVA Polska we współpracy z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz Krajowym Duszpasterstwem Kierowców zorganizowali Ogólnopolski Misyjny Festyn Św. Krzysztofa. Rozpoczął on obchody 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa i zarazem Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy.

Czytaj więcej

Wielki Odpust Krzeszowski 2021

Wielki Odpust Krzeszowski 2022

Przed nami największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia i do uczestnictwa w planowanych nabożeństwa, Mszach Świętych oraz w Sumie Odpustowej połączonej z festynem i koncertem patriotycznym.

Czytaj więcej

święto św. Marii Magdaleny

Msza św. z udziałem Dam i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie

W piątek 22 lipca Kościół obchodził święto św. Marii Magdaleny. Z tej okazji w kaplicy św. Marii Magdaleny, która mieści się w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie została odprawiona tradycyjna Msza św z udziałem Dam i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Uroczystości rozpoczęły się śpiewem Godzinek o Pustym Grobie o godz. 17.30, natomiast o godz. 18.00 odprawiona została Eucharystia.

Czytaj więcej

Pielgrzymka Legnicka

Piesza Legnicka Pielgrzymka na Jasną Górę 2022

Ks. Łukasz Toporek przewodnik grupy 2 PPL na Jasną Górę zaprasza wszystkich, którzy chcieliby wstąpić na pielgrzymi szlak. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 23 lipca o godz. 19.00 w Krzeszowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć rekolekcje w drodze do Domu Matki.

Czytaj więcej

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

W sobotę 2-go lipca miało miejsce nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  Tego dnia była sprawowana Msza św., po której nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz koncert organowy i koncert Pawła Dudzika z Krakowa.

Czytaj więcej

Widok na św. Annę

Msze Święte na Górze Św. Anny

Góra Św. Anny to niezwykle krajobrazowe miejsce, położona na wysokości 593 m n.p.m. góruje nad Kotliną Krzeszowską i zachwyca widokami odwiedzających. Również znajdujący się na szczycie kościół ma w sobie coś niezwykłego, odbudowany wieloma rękami darczyńców przyciąga wiernych. W sezonie letnim w każdy piątek na szczycie Krzeszowa można uczestniczyć w Mszach Świętych.

Czytaj więcej

Boże Ciało - Krzeszów 2022

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W czwartek 6 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O godz. 10.00 miała miejsce główna uroczystość z procesją Eucharystyczną do czterech Ołtarzy.

Czytaj więcej

Jan Paweł II i ikona

Obchody 25. rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej – fotorelacje

2 czerwca 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ozdobił koronami papieskimi cudowną ikonę Matki Bożej Łaskawej z Jej krzeszowskiego sanktuarium.

Czytaj więcej

Pielgrzymka w intencji trzeźwości i Spektakl „Maria od Najświętszego Krzyża”

Pochodzą z dużych miast i małych wsi, mają różne wykształcenie i zawody – łączy ich jedno – wspólna walka z chorobą alkoholową. Już po raz 24. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbyła się Międzydiecezjalna Pielgrzymka Trzeźwościowa.

Czytaj więcej

Uroczysta msza św. z okazji rocznicy koronacji

Uroczysta Msza Święta z okazji 25. rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej

„Ten rok dla Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej jest rokiem szczególnym. To 30 lat od powstania Diecezji Legnickiej, 25 lat od chwili kiedy, święty już dzisiaj, Jan Paweł II ukoronował Cudowną Ikonę Łaskawej Pani i to trzecia ważna rocznica, 400-lecie od odnalezienia ikony, która została schowana przed najazdem husyckim.

Czytaj więcej