Aktualności Parafialne

MKiDN-podgląd

Zakończyliśmy prace konserwatorskie nastaw ołtarzowych

Z każdym rokiem przywracamy piękno naszych zabytków. Śpieszymy z informacją, że kolejny obiekty powróciły do nas po konserwacji.

Czytaj więcej

Święto Światła 2022

Zaproszenie na Święto Światła

Dnia 18 grudnia 1622 r. w trakcie remontu gotyckiej zakrystii, pod posadzką odnaleziono cudowny wizerunek Matki Bożej Łaskawej, ukryty w momencie niepokojów husyckich. Po prawie dwóch wiekach ikona ponownie doznawała kultu, a na pamiątkę odnalezienia, dzień 18 grudnia ustanowiono w Krzeszowie Festum Lucis [Święto Światła].

Czytaj więcej

XII Festiwal Trzech Kultur

Zapraszamy na XIV Festiwal Trzech Kultur

Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w Festiwalu Trzech Kultur, który odbędzie się w sobotę, 13 stycznia 2024 r. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie.

Czytaj więcej

Krzeszowski Wieczrnik Maryjny

Krzeszowski Wieczernik Maryi

Pragniemy założyć Wspólnotę — Krzeszowski Wieczernik Maryi i zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej i realizować w swoim życiu Jej Macierzyńską prośbę i orędzie z Fatimy.

Czytaj więcej

Peregrynacja relikwii rodziny Ulmów w Krzeszowie

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

Głosić Ewangelię życia

13 listopada 2023 roku w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie zostały uroczyście przyjęte relikwie bł. Rodziny Ulmów, które w tygodniu peregrynacji po diecezji legnickiej przybyły z parafii św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Czytaj więcej

Radio Maryja

Pielgrzymka do Torunia w sobotę 2 grudnia 2023

2 grudnia w Toruniu odbędą się uroczystości związane z 32. rocznicą powstania Radia Maryja. Do udziału w wydarzeniu zaprasza o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i Założyciel toruńskiej rozgłośni.

Czytaj więcej

Bal wszystkich świętych

Noc Wszystkich Świętych 2023

31 października miała miejsce Noc Wszystkich Świętych — wyjątkowe wydarzenie religijne odbywające się co roku w Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie.

Czytaj więcej

Radix Poloniae w Mauzoleum Piastów Śląskich

Po raz kolejny Radix Poloniae wystąpił w Krzeszowie

Radix Poloniae konsekwentnie zaskakuje: miesza epoki, estetyki, gra światłem i ustawieniem. Nie inaczej było w tym roku. Za nami dwa wydarzenia, które pozwoliły nam inaczej patrzeć na muzyczną historię Dolnego Śląska.

Czytaj więcej

Pielgrzymka Żywego Różańca 2023

Pielgrzymka Żywego Różańca oraz Przegląd Zespołów Folklorystycznych 2023

W sobotę 7 października 2023 roku miała miejsce Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Legnickiej. Uroczystości przewodniczył JE ks. bp Adrian Put – biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Czytaj więcej

Plener malarski

Obrazy z pleneru malarskiego do kupienia stacjonarnie w sklepie opata

W dniach od 2 do 9 września odbywał się plener malarski, w którym uczestniczyli Polacy, Czesi i Słowacy. Przebywając w Domu Rekolekcyjnym „Na szlaku cysterskim” przy pomocy rozmaitych technik malarskich, mieli za zadanie uwiecznić krajobrazy i piękno ziemi kamiennogórskiej.

Czytaj więcej

Kaplica Loretańska

Adoracja Najświętszego Sakramentu w krzeszowskim sanktuarium

Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów do adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się codziennie od poniedziałku do czwartku w Kaplicy Loretańskiej.

Czytaj więcej

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W środę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża o godz. 15.00 została odprawiona Msza Święta wewnątrz Pałacu Piłata.

Czytaj więcej