Aktualności Parafialne
Pani Monika Grajewska, wokalista z Warszawy będzie obecna na Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca w Krzeszowie w sobotę 2 października 2021 roku.
Jasna Góra-Kraków-Jarosław-Chocim
W roku obchodów 400. lecia Zwycięskiej wojny Rycerstwa. Motocyklowy Rajd jest dla wszystkich motocyklistów, którzy chcą uczcić wielkie zwycięstwo polskiego-litewskiego-kozackiego rycerstwa nad armią turecką pod Chocimiem z 1621 roku, pod wodzą Wielkiego Hetmana W. Ks. Litewskiego, Wojewody Wileńskiego, Jana Karola Chodkiewicza, a także dowódców Stanisława Lubomirskiego i Piotra Konaszewicza-Sahajdacznego.
W niedzielę obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu odbył się wielki odpust krzeszowski pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Siemieniewskieg.
W sobotę (14 sierpnia) odbyły się kolejna spotkania duchowe będące częścią Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego – o godz. 21:00 odbyła się nocna procesja po Kalwarii Krzeszowskiej, natomiast o godz. 24:00 uczestniczyliśmy w Pasterce Maryjnej. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.Czytaj więcej
W sobotę 14 sierpnia o godz. 19.00 odbył się Odpust ku czci św. Wawrzyńca w Krzeszówku. Uroczystości przewodniczył ks. Łukasz Toporek.
W niedzielę 8 sierpnia o godz. 14.00 odbył się Odpust ku czci św. Wawrzyńca w Krzeszówku. Uroczystości przewodniczył ks. Jan Mrowca.
W ostatni weekend lipca, chór Con Spirito do Krzeszowa zawędrował,
bo swój kunszt na warsztatach muzycznych, u sióstr szlifować planował.
Za nami największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacjami oraz galeriami zdjęć.
Dnia 30-go lipca 2021 r. wyruszyła XI Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 ks. Łukasz Toporek pobłogosławił pielgrzymów, po czym pątnicy wyruszyli w planowaną na 3 dni drogę.
Zgodnie z dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 26 stycznia 2021 r. (Prot. N. 35/21), od tego roku dzisiejsze wspomnienie nosi nazwę wspomnienia „świętych Marty, Marii i Łazarza”. Pod takim tytułem wspomnienie to powinno zatem występować we wszystkich kalendarzach i księgach liturgicznych do sprawowania Mszy świętej i Liturgii Godzin.Czytaj więcej
W niedzielę 25 lipca odbył się Odpust ku czci Św. Anny. Parafianie oraz pielgrzymi ruszyli o godz. 14:15 na szczyt, aby tam – na Górze Św. Anny oddać cześć Matce Maryi. O godzinie 15.00 została odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia.
W niedzielę 25 lipca odbyła się Msza św. w intencji kierowców. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 12:00 w krzeszowskiej Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP.