Msze Pasterskie 2019

Msze Pasterskie 2019

We wtorek (24 grudnia) wierni z krzeszowskiej Parafii oraz goście mieli możliwość uczestnictwa w aż czterech pasterkach! Największym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjna Msza Pasterska w Kościele Klasztornym, to jednak spotkanie na Górze Św. Anny również odbyło się z niemałą frekwencją.

Kiedy odeszliśmy od wigilijnych stołów przyszedł czas na bezpośrednie spotkanie z dzieciątkiem Jezus. Zwłaszcza w Kościele Klasztornym spotkanie to było wyjątkowe, głośno i radośnie śpiewane kolędy towarzyszyły złożeniu przez bp Marka Mendyka dzieciątka do bożonarodzeniowej szopki. Wspólna modlitwa pod przewodnictwem Biskupa została zwieńczona tą uroczystą czynnością, po której każdy mógł podzielić się opłatkiem z duszpasterzami oraz zobaczyć naszą szopkę będącą efektem dwutygodniowej pracy. Również wielkim zainteresowaniem okazała się organizowana przez ks. Marcina Kalutę pasterka na Górze Św. Anny. Kościółek znajdujący się na wzgórzu o godzinie 22:00 zapełnił się wiernymi, którzy wspólnie zarówno podczas Mszy Świętej, jak i po jej zakończeniu radośnie oddawali chwałę Narodzonemu. W tym czasie odbywały się równorzędnie jeszcze dwie pasterki – jedna w Krzeszówku, a druga w Czadrowie.

Msza Pasterka była także okazją do podziękowania wszystkim, którzy w tym roku wspomagali krzeszowskie Sanktuarium. Dziękujemy Państwu za każdą pomoc, za każdy gest. Dziękujemy za udział w życiu tego miejsca każdemu! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się galeriami zdjęć i kazaniem wygłoszonym przez bp Marka Mendyka.

 

„Wiara jest skarbem” – naszdziennik.pl

 

Galeria Zdjęć – Pasterka w krzeszowskiej bazylice

Galeria Zdjęć – Pasterka na Górze św. Anny

Galeria Zdjęć – Pasterka w Krzeszówku fot. Mieczysław Gabrowski

Kazanie ks. bpa Marka Mendyka – Youtube

fot. Przemysław Groński
JT

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Wesołych i błogosławionych świąt!

Następny artykuł:
Twój 1% rozliczenia podatkowego może wspomóc!

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas