Pielgrzymka Duchowieństwa Diecezji Legnickiej do Krzeszowa

W piątek, ostatniego dnia maja 2024 roku do Krzeszowa przybyło ponad 100 księży diecezjalnych i zakonnych na czele z biskupami Andrzejem Siemieniewskim, Piotrem Wawrzynkiem oraz zaproszonym Tadeuszem Lityńskim – biskupem zielonogórsko-gorzowskim. W Krzeszowie tego dnia odbyła się Pielgrzymka Duchowieństwa Diecezji Legnickiej.

– Spotykamy się w szkole duchowości Maryi, aby uczyć się od niej słuchania i działania – powiedział biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, przybyły na zaproszenie biskupa legnickiego, aby przewodniczyć spotkaniu. Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której nie zabrakło modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Ks. Waldemar Wesołowski opisuje spotkanie następująco:

Pierwszą konferencję do księży bp Lityński poświęcił tematowi: Trwali jednomyślnie na modlitwie razem z Maryją. Współczesny kapłan w szkole Maryi – szkic duchowości. Podczas Mszy św. odprawionej w południe bp zielonogórsko-gorzowski odniósł się do przeżywanego w tym dniu święta Nawiedzenia NMP. Podkreślił, że Maryja wyruszyła do Elżbiety, aby jej pomagać. Jej obecność w życiu Elżbiety wywołała radość. – Właśnie takiej radości Elżbiety potrzeba nam w życiu, w naszym duszpasterstwie, a także w chwilach trudnych, które przychodzą. Ta radość płynie z tego, że nigdy nie jesteśmy sami, jest z nami Bóg, który nas wspiera i umacnia – zauważył.

Druga konferencja poświęcona była tematowi: W tym czasie Maryja powstawszy wyruszyła z pospiechem w góry. Maryja figurą Kościoła w misji. – Maryja jest w misji, Kościół jest w misji, ksiądz jest w misji. Trzeba patrzeć na Maryję, bo Ona jest uczennicą słuchania i działania. Bp Tadeusz zauważył, że razem z Maryją mamy być w drodze. To dzieje się zwłaszcza wtedy, kiedy posługujemy wśród chorych, niosąc im Chrystusa, kiedy zauważamy potrzeby innych ludzi i spieszymy im z różnoraką pomocą.

Wpatrując się zatem w Maryję, uczymy się od niej równowagi pomiędzy słuchaniem i działaniem. To jest potrzebne w misji, jaką dziś mamy do wypełnienia.

Podsumowaniem pielgrzymki była wspólna modlitwa różańcowa przed łaskami słynącą ikoną Matki Bożej Łaskawej.

Fot. użyczone – ks. Waldemar Wesołowski, https://diecezja.legnica.pl/

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2024

Następny artykuł:
Msze Święte na Górze Św. Anny od 24 maja

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas