Pielgrzymka NSZZ "Solidarność" 2024

Pielgrzymka Solidarności do Krzeszowa

W niedzielę członkowie Regionu Zagłębie Miedziowe oraz Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność wyruszyli na pielgrzymkę do Krzeszowa, jednego z najważniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce.

Wydarzenie to było okazją do wspólnej modlitwy, dziękczynienia i prośby o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i ludzi pracy. Uroczystości rozpoczęły się w bazylice Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza biskupa Marka Mendyka biskupa diecezji świdnickiej.

Ksiądz biskup Marek Mendyk w kazaniu zaapelował do Solidarności, aby broniła wolnych niedziel.

Tegoroczna pielgrzymka była także okazją do podziękowania księdzu Marianowi Kopce za posługę w Krzeszowie, gdyż został odwołany z funkcji kustosza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Bartosz Budziak przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” wraz z Franciszkiem Kopciem przewodniczącym Zarządu Regionu Jeleniogórskiego i Anetą Mazur zastępcą przewodniczącego ZR ZM NSZZ „Solidarność” oraz Marcinem Sadowskim zastępcą przewodniczącego ZR ZM NSZZ „Solidarność” podziękowali księdzu Marianowi za wieloletnie posługiwanie w sanktuarium krzeszowskim wręczając dar od Związku.

Drogi księże Marianie

Od wielu lat członkowie Solidarności z Regionu Zagłębie Miedziowe oraz Regionu Jeleniogórskiego pielgrzymują, w rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Legnicy, do Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Nasze pielgrzymowanie to także wielki szacunek dla osoby księdza Mariana, który dla Solidarności zrobił bardzo dużo. Za to ksiądz Marian został wielokrotnie odznaczany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.Jednak dla nas, dla Solidarności najważniejszym odznaczeniem, które otrzymał ksiądz Marian to przyznany przez Krajowy Zjazd Delegatów tytuł „Zasłużony dla NSZZ Solidarność”. Informacja o odwołaniu księdza ze sprawowania funkcji kustosza bardzo nas zaskoczyła i poruszyła. Księże Marianie, tak jak w tych trudnych latach osiemdziesiątych byłeś z nami, mamy nadzieję, że nadal będziesz z Solidarnością.
Księże Marianie, zapewniamy o modlitwie w Twojej intencji – mówił przewodniczący Bartosz Budziak.

Ostatnim punktem pielgrzymki było odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele pw. św. Józefa. Koronkę poprowadzili ksiądz Marian Kopko i ks. Andrzej Ziombra, który specjalnie przyjechał by spotkać się z Solidarnością.

Źródło: solidarnosc.org.pl

 

Galeria zdjęć

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
3 czerwca - Radio Maryja i TV Trwam w Krzeszowie

Następny artykuł:
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2024

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas