Featured Video Play Icon

Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa

Za nami Pielgrzymka Żywego Różańca, to tuż za odpustem, jest to drugie największe wydarzenie modlitewne odbywające się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. 5-ego października tysiące pielgrzymów odwiedziło Królową Sudetów.

Pomimo trudnych warunków pogodowych frekwencja dopisała, a była wręcz znacznie większa niż w latach ubiegłych. Wczesnym rankiem, już po godzinie 8:00 pojawiły się pierwsze autokary. Tuż za nimi pojawiały się kolejne, szczelnie zajmując wszystkie miejsca parkingowe znajdujące się wokół sanktuarium. Głównym miejscem docelowym wiernych była bazylika – to w jej wnętrzu odbyły się wszystkie elementy programu. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia młodzieży z wolontariatu misyjnego Salvator, następnie odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa, po której głos zabrał ks. prof. dr hab. Jan Klinkowski, wygłosił on katechezę o biblijnych korzeniach tajemnic światła. Mszę Świętą odprawił biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej Marek Mendyk w towarzystwie biskupa seniora Stefana Cichego oraz w gronie 40 księży! Po Eucharystii tradycyjnie przyszedł czas na agapę, na regeneracyjny posiłek mógł liczyć każdy przybyły pielgrzym. W tym roku Pielgrzymka Żywego Różańca została dodatkowo urozmaicona przeglądem zespołów folklorystycznych, których przybyło do nas aż 6! Senioralne grupy muzyczne miały tym sposobem okazję  zaprezentować się przed ogromną publicznością zebraną w bazylice, a z drugiej strony godzina muzyki religijnej i patriotycznej była dla uczestników pielgrzymi ciekawym elementem programu. Podczas przeglądu najlepiej zaprezentował się zespół Gaudium z Głogowa, zajmując tym sposobem pierwsze miejsce, oraz zdobywając główną nagrodę. Dziękujemy wszystkim duszpasterzom, pielgrzymom, oraz wszystkim którzy czynnie zaangażowali się w organizację tego wydarzenia za wspaniale spędzony czas. Dziękujemy za wspólną modlitwę różańcową, za wspólne uczestnictwo w Eucharystii oraz za wspólny śpiew w bazylice.

Przegląd zespołów folklorystycznych odbył się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019, któremu patronowali biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – p. Marzena Machałek. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi relacjami:
Radio Plus Legnica – „Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa”
Gość Legnicki – „Krzeszów. Diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca”

Galeria zdjęć

JT

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KHGM Polska Miedź.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Przegląd Zespołów Folklorystycznych

Następny artykuł:
Modlitewnik Krzeszowski - już w sprzedaży

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas