Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości

Pielgrzymujemy dla Polski

Dnia 9 czerwca 2024 roku odbędzie się już 26 raz Międzydiecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu Diecezji Legnickiej i Diecezji Świdnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Obserwacja codziennego polskiego życia każe nam z niepokojem myśleć o kondycji moralnej i duchowej naszego społeczeństwa. Jest niewątpliwie wiele przyczyn, które mają na to wpływ. Jedną z nich jest nadużywanie alkoholu przez bardzo wielu Polaków. Jego spożycie, ciągle bardzo wysokie, niestety nie maleje. Nagminnie spotykamy się przez to w Naszej Ojczyźnie ze zjawiskiem pijaństwa i alkoholizmu. Napawa szczególnie niepokojem gwałtowny wzrost spożycia alkoholu przez młodych. Za mało jest niestety i u zwykłych obywateli i u osób podejmujących ważne funkcje w państwie i społeczeństwie, świadomości zagrożeń płynących z tego zjawiska dla przyszłości Polski. Troska o trzeźwość polskiego społeczeństwa to wielkie więc wyzwanie, które ciągle stoi przed nami. Nasza pielgrzymka wpisuje się w to tak ważne zadanie. Będzie to czas modlitwy o trzeźwość, ale też okazja do budzenia sumień i zachęty do zaangażowania.
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich, którym droga jest przyszłość naszej Ojczyzny! Towarzyszyć nam będzie wymowne hasło: „Trzeźwość polską racją stanu”
Szczegóły udziału w pielgrzymce w załączniku i na plakacie.

Ks. Bronisław Piśnicki
Duszpasterz Trzeźwości Diecezji Legnickiej

 

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Bazylika mniejsza wypełniła się po brzegi mężczyznami z Dolnego Śląska

Następny artykuł:
Z Krzeszowa na Bukowinę Ukraińską

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas