Trasa Podstawowa

Poznaj Europejską Perłę Baroku

Zobacz zabytki klasy światowej w Polsce. Trasa podstawowa, która obejmuje Śląską Kaplicę Sykstyńską, największe mauzoleum w Europie i Europejską Perłę Baroku dostępna jest codziennie.

W ramach Trasy Podstawowej poznacie obiekty reprezentujące barok w najczystszej postaci. Zobaczycie światowej klasy architekturę, rzeźbę i malarstwo. Zwiedzanie wiedzie przez Kościół Klasztorny – monumentalną, późnobarokową świątynię z przebogatym wnętrzem. W jej tylnej części zobaczycie równie monumentalne Mauzoleum Piastów Śląskich – jedną z największych tego typu nekropolii w Europie i miejsce spoczynku fundatorów krzeszowskiego opactwa. Kolejnym fenomenalnym, artystycznym dziełem okaże się Kościół Bracki zwany „śląską kaplicą sykstyńską”, znajdziecie tam cykl fresków „śląskiego Rembrandta” – Michała Willmanna. Ponadto niniejsza trasa poprowadzi Państwa przez teren zabytkowego cmentarza, aż do urokliwej kaplicy Marii Magdaleny z repliką Grobu Pańskiego z Jerozolimy i dalej na teren Studni Książęcej.

Całą tę trasę można zwiedzić korzystając z audio – przewodnika. Urządzenie to dostępne jest w 7 językach (w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim, rosyjskim, francuskim oraz włoskim). Urządzenie jest wypożyczane bez słuchawek, do audio-przewodnika można podpiąć własne słuchawki lub nabyć jednorazowe w sklepiku sanktuarium.

Szczegóły dostępne są tutaj.

Chcesz sprawdzić co czeka na ciebie w Opactwie Pocysterskim w Krzeszowie? Nic trudnego:

Cyfrowy kompleks

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Trasa Rozszerzona czynna od soboty 29 kwietnia

Następny artykuł:
Zasłyszane w Opactwie: Bractwo św. Józefa

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas