Przegląd Zespołów Folklorystycznych

Przegląd Zespołów Folklorystycznych

W tym roku Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Krzeszowie nabrał zupełnie nowego wymiaru! Publiczność, która przyglądała się prezentującym na scenie zespołom liczyła ponad 2000 osób, były zatem gromkie oklaski oraz wspólny śpiew – wszystko w otoczeniu architektury baroku.

Tegoroczny Przegląd Zespołów Folklorystycznych zorganizowany został bezpośrednio w połączeniu z Pielgrzymką Żywego Różańca w dniu 5 października. Ze zgłoszeń wybraliśmy 6 zespołów, które zaprezentowały swoje umiejętności i przygotowany materiał przed ogromną publicznością zgromadzoną w Bazylice Mniejszej w Krzeszowie. Dzięki pomocy konferansjera Rafały Czury pomiędzy występami mieliśmy okazję wspólnie z całą publicznością śpiewać pieśni patriotyczne, niezwykle pomocne okazały się pod tym względem „Informatory Kulturalne” które zostały rozdane uczestnikom wydarzenia, a w których to znajdowały się teksty wcześniej wspomnianych pieśni.

Podczas przeglądu najlepiej zaprezentował się zespół Gaudium z Głogowa, zajmując tym sposobem pierwsze miejsce, oraz zdobywając główną nagrodę. Dziękujemy wszystkim  zespołom, uczestnikom, duszpasterzom, pielgrzymom, oraz wszystkim którzy czynnie zaangażowali się w organizację tego wydarzenia za wspaniale spędzony czas. Dziękujemy za wspólną modlitwę różańcową, za wspólne uczestnictwo w Eucharystii oraz za wspólny śpiew w bazylice. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Festiwalu Krzeszów 2019 finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Fundację KGHM Polska Miedź.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Michał Willmann w Krzeszowie - opowiadanie oraz kolorowanka dla dzieci

Następny artykuł:
Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas