Aktualności Sanktuarium

kaplica św. Urszuli

21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki

Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki (+ 305) dziewicy i męczennicy. W krzeszowskim kościele klasztornym jej figurę, autorstwa Ignacego Königa z 1774 r., umieszczono w kaplicy św. Urszuli.

Czytaj więcej

Dom Pielgrzyma - Krzeszówek

Dom Pielgrzyma w Krzeszówku – buduj razem z nami!

Od lutego 2020 roku w Krzeszówku trwają zaawansowane prace nad przebudową dawnej plebanii w nowoczesny dom pielgrzyma. Zakończenie prac i uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na rok 2022, jednak aby to się stało potrzebne jest nam wsparcie!Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Życzenia na Nowy Rok

Witamy w 2021 roku i składamy najlepsze życzenia! Niech dzisiejszy dzień będzie źródłem nadziei i źródłem nowych dobrych postanowień. W tym czasie zapraszamy Państwa do odwiedzin naszego Sanktuarium – zarówno do uczestnictwa w Mszach Świętych, jak i zwiedzania kompleksu.

Czytaj więcej

Ks. Marian Kopko

Jak godnie przeżyć świętą noc Bożego Narodzenia?

Ksiądz prałat Marian Kopko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, opowiada o nocy Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

Boże Narodzenie 2020

Boże Narodzenie w krzeszowskim Sanktuarium

Wigilia w gronie najbliższych, pasterka, a następnie dwa dni radosnego świętowania. Tegoroczne święta były odmienne ze względu na trwającą pandemię, choć w duchu wiary nieustannie radosne. Ślemy podziękowania wszystkim osobom, które przeżyły to Boże Narodzenie razem z nami.

Czytaj więcej

Życzenia nadesłane do Sanktuarium 2020
Wspólne zdjęcie - Niewolnicy Maryi

Niewolnicy Maryi

8 grudnia 2020 r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w krzeszowskim sanktuarium prawie 60 osób złożyło uroczysty Akt Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Reporterzy zeszli do klasztornych podziemi

W poniedziałek (23 listopada) reporterzy pierwszy raz w historii weszli do podziemi w których spoczywają cystersi. Dzięki telewizji Strimeo wszystkie osoby, które interesują się historią naszego opactwa będą mogły poznać historię tego miejsca i pochowanych tam zakonników.Czytaj więcej

Oferta świąteczna 2020

Zrób zakupy przez internet!

Herbatka i kubek, świeczka, coś do poczytania 😊. Na naszym sklepie internetowym https://sklep.opactwo.eu możecie zamówić idealny zestaw na najbliższe wieczory. Zamówienia przyjmujemy i wysyłamy każdego dnia roboczego.Czytaj więcej

Ks. Mateusz Rycek i ministranci

Drodzy Ceremoniarze, Lektorzy i Ministranci!

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kierujemy serca w stronę naszego Pana, prosząc Go abyśmy swoim życiem budowali Jego Królestwo.

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Gość Legnicki prezentuje efekty prac w Krzeszówku

Przedstawiamy krótki film prezentujący aktualny stan plebanii w Krzeszówku. Przypominamy, że w najbliższej przyszłości powstać ma tam nowoczesny dom pielgrzymkowy. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do powstania tego miejsca.Czytaj więcej

II Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa

III Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa

III Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa oraz przeglądy piosenki dobiegły końca. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy gościć dzieci i młodzież na terenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie.

Czytaj więcej