Aktualności Sanktuarium

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

W sobotę 2-go lipca miało miejsce nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  Tego dnia była sprawowana Msza św., po której nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz koncert organowy i koncert Pawła Dudzika z Krakowa.

Czytaj więcej

Widok na św. Annę

Msze Święte na Górze Św. Anny

Góra Św. Anny to niezwykle krajobrazowe miejsce, położona na wysokości 593 m n.p.m. góruje nad Kotliną Krzeszowską i zachwyca widokami odwiedzających. Również znajdujący się na szczycie kościół ma w sobie coś niezwykłego, odbudowany wieloma rękami darczyńców przyciąga wiernych. W sezonie letnim w każdy piątek na szczycie Krzeszowa można uczestniczyć w Mszach Świętych.

Czytaj więcej

VI Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej

W sobotę 25 czerwca 2022 r. miał miejsce VI Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej.

Czytaj więcej

Jan Paweł II i ikona

Obchody 25. rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej – fotorelacje

2 czerwca 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ozdobił koronami papieskimi cudowną ikonę Matki Bożej Łaskawej z Jej krzeszowskiego sanktuarium.

Czytaj więcej

Pielgrzymka w intencji trzeźwości i Spektakl „Maria od Najświętszego Krzyża”

Pochodzą z dużych miast i małych wsi, mają różne wykształcenie i zawody – łączy ich jedno – wspólna walka z chorobą alkoholową. Już po raz 24. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbyła się Międzydiecezjalna Pielgrzymka Trzeźwościowa.

Czytaj więcej

Radio Maryja i TV TRWAM w Krzeszowie

Rodzina Radia Maryja u Królowej Sudetów Artykuł opublikowany

Dwudziestą piątą rocznicę ozdobienia koronami papieskimi królującej w Krzeszowie (diecezja legnicka) ikony Matki Bożej Łaskawej obchodziła Rodzina Radia Maryja z diecezji legnickiej, świdnickiej, opolskiej i archidiecezji wrocławskiej.

Czytaj więcej

Uroczysta msza św. z okazji rocznicy koronacji

Uroczysta Msza Święta z okazji 25. rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej

„Ten rok dla Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej jest rokiem szczególnym. To 30 lat od powstania Diecezji Legnickiej, 25 lat od chwili kiedy, święty już dzisiaj, Jan Paweł II ukoronował Cudowną Ikonę Łaskawej Pani i to trzecia ważna rocznica, 400-lecie od odnalezienia ikony, która została schowana przed najazdem husyckim.

Czytaj więcej

konferencja

Konferencja „Krzeszów Domem Łaski”

„Krzeszów Domem Łaski” to tytuł konferencji w której wzięli udział przedstawiciele trzech uczelni wrocławskich: Instytutu Historii Sztuki i Instytut Historii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Rocznica koronacji Ikony MBŁ

Krzeszowski jubileusz koronacji Ikony MB Łaskawej – Legnica FM

2 czerwca 1997 roku w Legnicy gościł papież Jan Paweł II. Na legnickim lotnisku sprawował Mszę św. dla ponad 300 tysięcznej rzeszy wiernych. Wygłosił wówczas pamiętne kazanie na temat wartości ludzkiej pracy, wspomniał też o duchowym bogactwie legnickiej ziemi.

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Sanktuaria Maryjne: Krzeszów

Film przygotowany na podstawie artykułu w 56/57 wydania „Królowej Różańca Świętego”

Czytaj więcej

Koncert - "Muzyka mową dźwięków"

Koncert – „Muzyka mową dźwięków*” oraz rok kapłaństwa ks. Łukasza Toporka

W niedzielę 22 maja odbyło się spotkanie z muzyką Johanna Sebastiana Bacha. Również w tym dniu ks. Łukasz Toporek wikariusz naszej parafii obchodził pierwszą rocznicę święceń kapłańskich.

Czytaj więcej

Św. Józef

Modlitwa w Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie

W dniu 19 marca 2021 roku JE Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski ogłosi kościół bracki pw. św. Józefa w Krzeszowie „Sanktuarium św. Józefa”. W związku z tym wydarzeniem przedstawiamy plan modlitw:

Czytaj więcej