Aktualności Sanktuarium

Pielgrzyma Służby Liturgicznej do Krzeszowa

W sobotę (25 września) do Krzeszowa przybyło blisko 300 ministrantów, lektorów, akolitów, ceremoniarzy i kandydatów. Głównym punktem spotkania była Eucharystia, która odbyła się w Kościele Brackim. Na miejscu odbyła się także konferencja, był czas na integrację, zwiedzanie oraz wspólny posiłek.Czytaj więcej

Pilegrzymka osób niepełnosprawnych 2021

XXII Pielgrzymka osób niepełnosprawnych i przyjaciół do Krzeszowa

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Maryja i Józef wskazują nam drogą zawierzenia i ufności”. Jest ono związane z postawą ufności, jaką przyjęła Maryja przyjmując Bożą wolę zostania Matką Syna Bożego.

Czytaj więcej

Różaniec

Nieustanny Różaniec

Nieustanny Różaniec rozpoczął się 4 kwietnia 2016 roku o godzinie 00:00 w Zwiastowanie Pańskie – Dzień Świętości Życia.

  • Jeżeli nie jesteś obojętny na los naszej Ojczyzny, która mocno osłabiona, potrzebuje Twojej troski
  • Jeżeli rani Twoje serce to, że jako naród chrześcijański depczemy „Boże Przykazania”

Czytaj więcej

Katecheci z Diecezji Legnickiej - 2021

Katecheci z Diecezji Legnickiej spotkali się w Krzeszowie

Katecheci z Diecezji Legnickiej spotkali się w Bazylice Matki Bożej Łaskawej.  Około 400 nauczycieli religii przyjechało do Krzeszowa na doroczny dzień skupienia. Spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu, po której katechezę do katechetów wygłosił biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Czytaj więcej

Pielgrzymka żywego Różańca

Pielgrzymka Żywego Różańca oraz Przegląd Zespołów Folklorystycznych

W sobotę 2 października 2021 roku odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Legnickiej. Tuż za odpustem, jest to drugie największe wydarzenie modlitewne odbywające się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Uroczystości będzie przewodniczył JE ks. bp Andrzej Siemieniewski – Ordynariusz Diecezji Legnickiej.

Czytaj więcej

Pielgrzymka dzieci

IV Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa oraz Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej

W sobotę 9 października zapraszamy wszystkie dzieci Diecezji Legnickiej na wspaniałe spotkanie. Przed nami dzień pełny uśmiechu, zabawy i modlitwy. Kolejny rok z rzędu przygotowaliśmy dla Was sporo niespodzianek i atrakcji. Zapraszamy! 😊

Czytaj więcej

Monika Grajewska

Monika Grajewska w Krzeszowie

Pani Monika Grajewska, wokalista z Warszawy będzie obecna na Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca w Krzeszowie w sobotę 2 października 2021 roku.

Czytaj więcej

Ks. Marian Kopko odznaczony przez DIRz

Ks. Marian Kopko odznaczony przez DIRz

W niedzielę obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu odbył się wielki odpust krzeszowski pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Siemieniewskieg.

Czytaj więcej

Nocna procesja po Kalwarii Krzeszowskiej i Pasterka Maryjna

Nocna procesja po Kalwarii Krzeszowskiej i Pasterka Maryjna

W sobotę (14 sierpnia) odbyły się kolejna spotkania duchowe będące częścią Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego – o godz. 21:00 odbyła się nocna procesja po Kalwarii Krzeszowskiej, natomiast o godz. 24:00 uczestniczyliśmy w Pasterce Maryjnej. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.Czytaj więcej

Odpust ku czci św. Maksymiliana M. Kolbego w Czadrowie

Odpust ku czci św. Maksymiliana M. Kolbego w Czadrowie

W sobotę 14 sierpnia o godz. 19.00 odbył się Odpust ku czci św. Wawrzyńca w Krzeszówku. Uroczystości przewodniczył ks. Łukasz Toporek.

Galeria zdjęć

Droga Krzyżowa

Drogą Krzyżową rozpoczęliśmy Wielki Odpust Krzeszowski 2021

W piątek 13 sierpnia o godz. 10.00 ks. kustosz Marian Kopko oraz wikariusz ks. Łukasz Toporek poprowadzili trwającą 4 godziny Drogę Krzyżową po Kalwarii Krzeszowskiej rozpoczynając tym samym Wielki Odpust Krzeszowski.

Czytaj więcej

Wielki Odpust Krzeszowski 2021

Za nami największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacjami oraz galeriami zdjęć.

Czytaj więcej