Aktualności Sanktuarium

Oferta sklepiku

Oferta produktów na Rok Św. Józefa

Z okazji przypadającego Roku Świętego Józefa, pragniemy przedstawić naszą ofertę produktów związanych z Opiekunem Świętej Rodziny.

Czytaj więcej

Zakończenie Jerycha Różańcowego

W dzień Matki Bożej Fatimskiej w czwartek 13 maja 2021 roku zakończyliśmy w Sanktuarium Krzeszowskim 7-dniowe Jerycho Różańcowe. Jest to szczególny dzień, kiedy to 40 lat temu padły strzały na placu św. Piotra w Rzymie, które miały zabić Jana Pawła II.Czytaj więcej

Święcenie motocykli

VIII Pielgrzymka Motocyklowa

Za nami VIII Pielgrzymka Motocyklowa. W niedzielę (9 maja) do Krzeszowa zjechali się motocykliści, dla wielu z nich to wydarzenie jest traktowane jako coroczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami.

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

1 maja – Św. Józefa Rzemieślnika

1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa – Rzemieślnika. W kościele brackim pw. Św. Józefa w Krzeszowie o godz. 12:00 została odprawiona Eucharystia. Zachęcamy do odsłuchu zapisu audio tej Mszy św oraz do obejrzenia galerii zdjęć

Czytaj więcej

Piesza Pielgrzymka z Lubina do Krzeszowa

W Roku Świętego Józefa pielgrzymują do diecezjalnego Sanktuarium Św. Józefa

9-osobowa grupa wyruszyła dziś rano z Lubina do Krzeszowa. Swoje wędrowanie rozpoczęli Mszą świętą w kościele Św. Wojciecha. Trasa liczy 105 km i została podzielona na trzy dni. Dziś mają do przejścia 35 km.

Czytaj więcej

Pocałunek św. Józefa

Rok św. Józefa i możliwości zyskania opustu

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r.

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Nabożeństwo do św. Józefa i Msza Święta 19 kwietnia 2021 r.

Nabożeństwo do św. Józefa i Msza Święta 19 kwietnia 2021 r. w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Józefa w Krzeszowie.
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem modlitw za Diecezję Legnicką

Modlitwa za Diecezję Legnicką

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Uroczystości związane z rocznicą męczeńskiej śmierci Henryka Pobożnego

W niedzielę – 18.04.2021 roku w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu o godz. 10:00 odbyła się Msza święta w intencji beatyfikacji Henryka II Pobożnego. Inicjatorem intencji była Fraternia Piastowska. Retransmisję mszy świętej można obejrzeć powyżej.

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Wielkanoc 2021

Za nami ważne uroczystości wielkanocne celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli w minionych uroczystościach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi relacjami.

Czytaj więcej

Życzenia z kazachstanu

List i życzenia od ks. Artura Zarasia z Kazachstanu

Chrystus Pan Zmartwychwstał!!!
Drogi Ks. Marianie Kustoszu Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Czytaj więcej

Wielki czwartek

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

W Wielki Czwartek w krzeszowskiej Bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP o godz. 17:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. jako pamiątka Wieczerzy Pańskiej, podczas której Jezus Chrystus ustanowił sakrament kapłaństwa oraz Eucharystię. Przy tej okazji, pracownicy Sanktuarium Maryjnego w Krzeszowie pragną złożyć życzenia wszystkim Kapłanom pracującym w Domu Łaski, Biskupom oraz Duchowieństwu Diecezji Legnickiej.

Czytaj więcej

Niedziela Palmowa - 2021

Niedziela Palmowa inna niż zwykle – RelacjeRegionalne.pl

Dziś (niedziela 28 marca) Niedziela Palmowa, święto ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Ważnym elementem upamiętniającym to wydarzenie były wielkie procesje z udziałem wielu wiernych.

Czytaj więcej