Aktualności Sanktuarium

Mateusz

21 września – wspomnienie św. Mateusza Ewangelisty

Dzisiaj Kościół obchodzi święto liturgiczne św. Mateusza (+60), apostoła i ewangelisty. W krzeszowskim kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. jest jeden jego posąg, dłuta J. Lachela z 1766 r., znajduje się w kaplicy św. Macieja; drugi umieszczony na baldachimie ambony, przypisywany jest A. Dorasilowi.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu w krzeszowskim sanktuarium

Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów do adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się codziennie od poniedziałku do czwartku w Kaplicy Loretańskiej.

Czytaj więcej

6. Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież Diecezji Legnickiej, w tym ERM oraz podwórkowe koła Żywego Różańca na Pielgrzymkę Dzieci, która odbędzie się w sobotę 14 października 2023 r. w Krzeszowie.

Czytaj więcej

V Diecezjalny Dzień Skupienia Służby Liturgicznej w Krzeszowie

Organizatorzy zapraszają na V Diecezjalny Dzień Skupienia Służby Liturgicznej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, który odbędzie się w sobotę 30 września.

Czytaj więcej

Krzeszów — łąka

II Pielgrzymka Sołtysów

W niedzielę 24 września 2023 r. odbędzie się II Pielgrzymka Sołtysów z Dolnego Śląska do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Uroczystości przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja ks. bp Ignacy Dec – senior diecezji świdnickiej.

Czytaj więcej

XXIV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół

Dnia 2 września 2023 roku miała miejsce Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie (J 2, 5)”.

Czytaj więcej

Dzień skupienia dla katechetów 2023

26 sierpnia odbyło się doroczne spotkanie katechetów diecezji legnickiej, w którym uczestniczyli m.in. w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wysłuchali konferencji.

Czytaj więcej

Wielki Odpust w Krzeszowie - 2023

Wielki Odpust Krzeszowski 2023 – Galerie zdjęć i nagrania

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego.

Czytaj więcej

wyrostek

Marcin Wyrostek z zespołem Corazon na Wielkim Odpuście Krzeszowskim!

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich, którzy we wtorek planują uczestniczyć w Wielkim Odpuście Krzeszowskim. Podczas wydarzenia o godz. 14:00 na Placu Kościelnym wystąpi Marcin Wyrostek wraz z zespołem Corazon w koncercie pod tytułem Ku Czci Niepodległej.

Czytaj więcej

Odpust w Czadrowie

Odpust ku czci św. Maksymiliana M. Kolbego w Czadrowie

W poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.00 miał miejsce Odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czadrowie. Uroczystości przewodniczył ks. Marian Kopko – proboszcz i kustosz z Krzeszowa.

Czytaj więcej

Zespół Topolany

Zespół Topolany z Ukrainy – 13 sierpnia

Zespół Topolany z Ukrainy, z miasta Tarnopol angażuje się w charytatywną misję pomocy wojsku i uchodźcom z bombardowanych miast, a także dla sierocińca w Tarnopolu.

Czytaj więcej

Odpust na Górze św. Anny

Odpust na Górze św. Anny

W niedzielę 23 lipca w kościele na Górze św. Anny miał miejsce odpust. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie wspólną pielgrzymką z Bazyliki Krzeszowskiej o godz. 14.15.

Czytaj więcej