Featured Video Play Icon

Świąteczny czas w Krzeszowie

Przez cały rok oczekiwaliśmy na świąteczny czas, pachnący choinką i piernikami.

Wreszcie nadszedł! Wigilijny wieczór, podczas którego spotkaliśmy się całymi rodzinami przy stołach. Dla wielu osób jest to często jedyna okazja aby spędzić czas wspólnie, porozmawiać, życzyć sobie wszystkie dobrego. Dobrze, że jest, chociaż ten jeden raz w roku. Po wspólnym posiłku rodziny kultywujące religijny i polski charakter świąt udały się na Pasterkę.

Krzeszowską bazylikę odwiedziły tłumy i serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy świętując przyjście na świat Zbawiciela, przybyli na nocną uroczystość. To dzięki wiernym Msza Pasterska przybiera tak radosnej atmosfery. Pasterka rozpoczęła się punkt o północy, prowadzona była pod przewodnictwem bp Marka Mendyka. „Pasterka w Polsce to coś znacznie więcej niż tylko tradycja, bo jest to również przejaw patriotyzmu. Pasterka daje nadzieję na lepszą przyszłość. W okresie zaborów Polacy chodzili na Pasterkę, żeby demonstrować, że Rzeczpospolita nadal istnieje w sercach naszego narodu (…)” – mówilł bp Marek Mendyk, nawiązując do 100-lecia obchodów Niepodległości w Polsce. Jednakże tego dnia nie tylko kazanie nawiązywało do wspomnianych obchodów. Spoglądając na świąteczny wystrój można było łatwo zauważyć przebijające się biało-czerwone barwy. Dzięki naszym przyjaciołom, którzy tak wytrwale pracowali w okresie przedświątecznym nad dekoracją bazyliki,  Europejska Perła Baroku jeszcze raz podkreśliła jak ważne są dla niej wartości patriotyzmu i trwająca rocznica.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia fotorelacji (fot. Przemysław Groński) oraz do wysłuchania pełnego kazania bp. Marka Mendyka z minionej Mszy Pasterskiej:

Cały okres Świąt Bożego Narodzenia minął w rodzinnej i radosnej atmosferze. Dla wielu rodzin był to czas wspomnień, zwłaszcza dla tych, którzy wyjechali za granicę. „Do Krzeszowa przyjeżdżamy co roku, w każde Święta Bożego Narodzenia. To miejsce przypomina mi dzieciństwo i młode lata (…)” mówił Pan Ryszard, były mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Jednakże w Krzeszowie nie witaliśmy jedynie okolicznych mieszkańców, a osoby z różnych miejscowości. „Aby uczcić tegoroczne Boże Narodzenie zdecydowaliśmy się przyjechać do Krzeszowa. Tutaj jest pięknie, bardzo świątecznie, uroczystości są przepiękne. Zapraszam tutaj każdego.” zachęcała Pani Anna z rodziną, mieszkanka Jedliny Zdrój.

Wśród takiej radości i wśród tak miłych słów przyszło nam świętować narodzenie dzieciątka Jezus. Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć bożonarodzeniowej szopki, zapraszamy do odwiedzin bazyliki. A nam… przyszło czekać na Nowy Rok i kolejne Boże Narodzenie. Życzymy Państwu szczęśliwego i błogosławionego Nowego Roku!

JT

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Opłatek Rodziny Radia Maryja 2019

Następny artykuł:
Życzenia Biskupa Legnickiego na Narodzenie Pańskie 2018

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas