Poświęcenie pojazdów 2023

Święcenie pojazdów – Krzeszów 2023

W niedzielę 23 lipca odbyła się Msza św. w intencji kierowców. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 12:00 w krzeszowskiej Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP.

Po Eucharystii kierowcy ze swoimi pojazdami ustawili się na placu przed bazyliką. Podczas poświęcenia były zbierane tradycyjne ofiary, które zostaną przekazane dla organizacji MIVA Polska, czyli na pomoc dla misjonarzy.

 

Galeria zdjęć

 

Dziesięć przykazań kierowcy

Nie będziesz egoistą na drodze – tak brzmi pierwsze przykazanie tzw. „Dekalogu Kierowców” opracowane przez ich duszpasterzy. Jutro rozpoczyna się 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Celem inicjatywy związanej z patronem kierowców jest propagowanie bezpieczeństwa na drodze, a także zgromadzenie funduszy na środki transportu dla misjonarzy.

Coroczną zbiórkę na te cel prowadzi powołana przez Episkopat organizację MIVA Polska. Zaprasza ona kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy.

MIVA Polska stworzyła także tzw. „Dekalog Kierowcy”, który brzmi: „Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj: 1. Nie będziesz egoistą na drodze, 2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi, 3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować, 4. Szanuj pieszych, 5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy, 6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny, 7. Nie bądź brawurowy w prędkości, 8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo, 9. Pomagaj potrzebującym na drodze, 10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji”.

Warto wspomnieć, że dwa lata temu krajowy duszpasterz kierowców wystosował specjalny apel zatytułowany „Pijani kierowcy — wiozą śmierć!”

– Niech to dojdzie do nas: „Pijani kierowcy wiozą śmierć”, bo około 10 procent wypadków śmiertelnych, według statystyk policyjnych, powodują właśnie pijani kierowcy! – wskazywał ks. Marian Midura. – Nigdy nie wolno nam się zgodzić na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu nawet najmniejszych ilości alkoholu – czytamy w apelu.

W tym roku Tydzień św. Krzysztofa potrwa od 23 do 30 lipca.

tk / Warszawa

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Odpust na Górze św. Anny

Następny artykuł:
Święto Marii Magdaleny

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas