TGD

TGD | Koncert bożonarodzeniowy w najpiękniejszym miejscu na Dolnym Śląsku

Okres Bożego Narodzenia to czas radości i radosnego świętowania. Z tej okazji zapraszamy Państwa na niezwykły koncert do najpiękniejszego miejsca na Dolnym Śląsku.

Zespół TGD po raz kolejny zagości w murach Opactwa Pocysterskiego w Krzeszowie. Po koncercie, który odbył się w 2019 r., artyści wystąpią ponownie w dawnym kościele klasztornym pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie, wykonując kolędy i pastorałki. Wydarzenie odbędzie się w środę, 28 grudnia 2022 r. w bazylice mniejszej w Krzeszowie. Wstęp jest biletowany.

Sprzedaż biletów odbędzie się dwutorowo:

  1. Od soboty 26 listopada – w Biurze Obsługi, pl. Jana Pawła II 3, Krzeszów (plac kościelny): w godzinach otwarcia tj. każdego dnia od 8 do 16
  2. Od poniedziałku 28 listopada, od godziny 8:00 – sprzedaż internetowa: sklep.opactwo.eu

Cena biletu normalnego do 6 grudnia to 89 zł.

Cena biletu ulgowego wynosi 40 zł, przysługuje on osobom urodzonym pomiędzy 1.01.2008 r. a 31.12.2017 r.

TGD - plakat

O TGD (ze strony zespołu):

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.

Przez lata zmieniał się skład i formuła zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a „tegiedowe” psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i radiowe (PR „Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.

TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.

Następny artykuł:
Zaproszenie na obchody 400. rocznicy odnalezienia Ikony Matki Bożej Łaskawej

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas