V Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa

V Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa oraz Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

W sobotę 8 października dzieci Diecezji Legnickiej przybyły do krzeszowskiego sanktuarium na 5. Pielgrzymkę Dzieci do Krzeszowa. Był to dzień pełen uśmiechów, zabawy i modlitwy. Kolejny rok z rzędu przygotowaliśmy sporo niespodzianek i atrakcji. Zobaczcie relację z wydarzenia! ?

Wydarzenie rozpoczęło się jak co roku o godzinie 10:00. Pierwsze godziny spędzić można było uczestnicząc w warsztatach, w grze terenowej, a także w odbywającym się tego dnia Przeglądzie Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Następnie o godz. 15:00 udaliśmy się do Kościoła Św. Józefa aby przeżyć tam Eucharystię. Następnie zaplanowany był poczęstunek oraz gala nagród.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –państwowego funduszu celowego”

Kultura Dostępna - logo

 

Galeria zdjęć

 

Relacja – legnica.gosc.pl

 

Odmawiajcie codziennie Różaniec

W miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie przybyli młodzi, aby razem być na modlitwie.

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek apelowała w wypowiedzi telefonicznej do uczestników V Pielgrzymki PKRD do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (diecezja legnicka) o codzienne odmawianie Różańca.

– Duchowo łączę się z Wami i dziękuję, że tak licznie przybyliście na to spotkanie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, aby razem być na modlitwie, wspólnej zabawie. To z pewnością dla Maryi wielka radość w tym miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Maryja dzisiaj szczególnie każdemu z nas daje Różaniec, niezależnie od tego, ile mamy lat, z jakiej jesteśmy wspólnoty. Ona prosi każdego z nas indywidualnie i bardzo osobiście, tak jak prosiła w Fatimie, w Lourdes, w Gietrzwałdzie i w wielu innych miejscach na świecie: „Odmawiajcie Różaniec” – apelowała Magdalena Buczek. Dodała, że nasza modlitwa jest tak bardzo potrzebna, abyśmy pomogli Maryi w ratowaniu świata, ratowaniu każdego człowieka, w przemianie ludzkich serc, w zapewnieniu spokoju na Ukrainie i w sercu każdego człowieka. – Niech Maryja wyprasza każdej i każdemu z was wszelkie łaski i przez Różaniec prowadzi do swojego Syna, abyśmy mogli Go coraz lepiej poznawać, coraz bardziej kochać – podkreśliła Magdalena Buczek.

– Dziękuję Madzi Buczek za to, że 25 lat trwają Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci w szkołach, na podwórkach, w naszych domach – powiedział kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. prał. Marian Kopko, przyłączając się do jej apelu o codzienne odmawianie
Różańca świętego.

Potem ksiądz prałat poprowadził modlitwę różańcową, w czasie której odmawiano tajemnicę narodzenia Jezusa
w stajni betlejemskiej.

Później w kościele św. Józefa została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji członków Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych.

W ramach spotkania gospodarze przygotowali dla pielgrzymów wiele atrakcji, m.in. występy zespołów, gry terenowe i konkurencje, zabawy na dmuchańcach. Dla pielgrzymów wystąpił także gorąco oklaskiwany, obchodzący właśnie jubileusz 30-lecia swojej działalności Chór Dzieci „Promyczki dobra” z Nowego Sącza.

Warto dodać, że w Krzeszowie trwa Jerycho Różańcowe. Jego uczestnicy modlą się o wynagrodzenie Panu Bogu i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze, grzechy Narodu Polskiego, grzechy Europy i świata; za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów oraz o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła Świętego i nawrócenie Polski; za Radio Maryja, Telewizję Trwam i „Nasz Dziennik”. Wznoszą również modlitwę o pokój dla udręczonej Ukrainy oraz o nawrócenie Rosji. Modlą się także o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Krzeszowskie Jerycho Różańcowe zakończy się w czwartek 13 października o godz. 12.00 w Bazylice Krzeszowskiej.

Marek Zygmunt

Źródło: naszdziennik.pl

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Życzenia dla katechetów i nauczycieli z okazji dnia Edukacji Narodowej A.D. 2022

Następny artykuł:
Audycje dla małżonków i rodziców w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas